SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Nowe dołączył do zarządu Superstacji. „Korzystnie byłoby wejść w jesienny sezon z nową ramówką”

Adam Nowe, członek zarządu Telewizji Polsat został przedstawiony zespołowi Superstacji jako nowy członek zarządu kanału. Tym samym kierownictwo stacji będzie dwuosobowe - prezesem nadal pozostaje Adam Stefanik.

Adam NoweArticle

W ostatni czwartek odbyło się nieformalne spotkanie z dziennikarzami Superstacji podczas którego poinformowano ich o zmianie w zarządzie kanału – będzie on nie jak dotychczas jednoosobowy, a dwuosobowy. Kierownictwo zasilił Adam Nowe, który od 1 kwietnia br. objął również funkcję członka zarządu Telewizji Polsat, wspólnie z Katarzyną Wyszomirską-Wierczewską i Januszem Pliszką.

- Do zarządu Superstacji został powołany Adam Nowe, członek zarządu Telewizji Polsat, do której należy Superstacja – potwierdził Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat. - To zawsze naturalny ruch, kiedy właściciel danej spółki powołuje do jej zarządu swojego przedstawiciela.

Pracownicy zostali także poinformowani, że koncepcja, która zakłada, że na antenie odchodzi się od polityki będzie ewoluować w stronę bazowania na rozrywce – kanał miałby być bardziej tabloidowy, a opracowaniem nowej strategii ma zajmować się obecnie Grzegorz Jankowski, m.in. były redaktor naczelny „Faktu”, który w stacji prowadzi swój autorski program „Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego”.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynikało także, że wkrótce Jankowski ma zostać dyrektorem programowym Superstacji. Sam dziennikarz nie chciał z nami rozmawiać, wielokrotnie odmawiając komentarza na ten temat.

- Nie mamy stricte określonego terminu zakończenia prac nad nową koncepcją, choć biorąc pod uwagę cykl telewizyjny, korzystnie byłoby wejść w nowy, jesienny sezon już z nową ramówką - mówi nam Tomasz Matwiejczuk. - Zawsze za całość działań danej spółki odpowiada jej zarząd, natomiast jeżeli chodzi o nową koncepcję programową, to pracuje nad nią między innymi Grzegorz Jankowski - dodaje rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Superstacja bez polityki

Jak wcześniej informowaliśmy, kierownictwo stacji planuje zmianę strategii Superstacji, która zakłada ograniczenie polityki. Już od około dwóch tygodni dziennikarze nie zajmują się tematami politycznymi (poza nielicznymi materiałami), a gośćmi nie są politycy.

- Zamierzamy przeznaczyć więcej czasu na informacje z różnych sfer życia, a nie na dyskusje polityczne. Jak wynika z badań oglądalności, w Superstacji najlepiej oglądały się pozycje niezwiązana z polityką – uzasadniał w rozmowie z nami Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

Z ramówki zniknął „Salon Polityczny” (prowadzony przez Sylwię Madejską i Tomasza Grzelewskiego), a także programy Elizy Michalik, której zaproponowano prowadzenie formatów o niepolitycznej tematyce, ale nie zgodziła się na tę propozycję i zdecydowała się odejść z redakcji. W programie została na razie "Debata Grzegorza Łaguny”, „Bez Ograniczeń” oraz audycje prowadzone przez Marka Czyża i Jacka Żakowskiego („Rozmowa dnia”  i Jakuba Wątłego („Krzywe Zwierciadło”), a także „Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego”.  

Superstacja kupiona przez Polsat za 13 mln zł

Superstacja jest obecnie trzecim kanałem informacyjnym w portfolio Grupy Polsat, po Polsat News i Polsat News 2. Tę pierwszą przejęła ostatecznie w czerwcu 2018 roku, kiedy dokupiła pozostałe udziały kanału. Nadawca 100 proc. udziałów kanału kupił za 13 mln zł od firm Ster (należy do Heronima Ruty, wieloletniego współpracownika Zygmunta Solorza) oraz Karswell Limited i Sensor Overseas Limited (obie należą do Zygmunta Solorza).

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. Superstacja miała 0,154 proc. udziału w rynku oglądalności, po wzroście o 8,4 proc. w skali roku.

Według sprawozdania finansowego złożonego do KRS w 2017 roku Superstacja zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 4,9 proc. do 12,8 mln zł oraz 142,7 tys. zł zysku netto (w 2016 roku miała 670,7 tys. zysku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Nowe dołączył do zarządu Superstacji. „Korzystnie byłoby wejść w jesienny sezon z nową ramówką”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziękuję, postoję
"a opracowaniem nowej strategii ma zajmować się obecnie Grzegorz Jankowski"

to usuwam z "ulubionych", dziękuję postoję.
odpowiedź
User
he he he
Ma nie być polityki ;) Czekamy.
odpowiedź
User
Zzz
W Superstacji ewidentnie idzie Nowe...
odpowiedź