SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Sawicki i Elżbieta Wójcik odchodzą z T-Mobile Polska, nowym prezesem Andreas Maierhofer

Z końcem marca br. Adam Sawicki przestanie być prezesem operatora telekomunikacyjnego T-Mobile Polska, a Elżbieta Wójcik odejdzie z zarządu firmy. Nowym prezesem spółki zostanie Andreas Maierhofer, a do zarządu dołączą Frederic Perron i Włodzimierz Nowak.

Adam Sawicki i Elżbieta WójcikArticle

Adam Sawicki funkcję prezesa T-Mobile Polska objął w czerwcu 2015 roku, wcześniej był m.in. prezesem Netii.

W komunikacie prasowym poinformowano, że Sawicki podjął decyzję o odejściu z T-Mobile Polska, nie podano jej powodów. - Dziękujemy Adamowi Sawickiemu za jego wkład w rozwój T-Mobile Polska w trudnych warunkach rynkowych i życzymy mu powodzenia w dalszych działaniach. Adam odegrał istotną rolę w przygotowaniu i wdrożeniu pierwszej fazy zmian w spółce - podkreśla Srini Gopalan, członek zarządu Deutsche Telekom i przewodniczący rady nadzorczej T-Mobile Polska.

Nowym prezesem T-Mobile Polska od początku kwietnia będzie Andreas Maierhofer, obecnie prezes Telekom Macedonia. Z branżą telekomunikacyjną jest związany od połowy lat 80., pełnił różne funkcje menedżerskie w Telekom Austria, m.in. dyrektora departamentu rozliczeń i dyrektora pionu usług detalicznych. Od roku 2004 jako chief operating officer w Si.mobil Slovenia odpowiadał za marketing, sprzedaż, obsługę klienta oraz HR, a w roku 2006 został prezesem spółki. Potem przeniósł się do Bułgarii, gdzie objął stanowisko chief commercial officera w Mobitel EAD, a w 2009 roku został prezesem tej firmy.

- Cieszymy się, że Andreas Maierhofer zgodził się zastąpić Adama w tej roli. Jest doświadczonym menedżerem, posiadającym ogromne doświadczenie zarówno w telekomunikacji mobilnej, jak i stacjonarnej oraz posiadającym szeroką wiedzę w obszarze uruchamiania, zarządzania i integracji telekomów w skali międzynarodowej - komentuje Srini Gopalan.

Ponadto do zarządu T-Mobile Polska dołączą Frederic Perron (od początku maja będzie odpowiadał za rynek prywatny) i Włodzimierz Nowak (będzie odpowiadał za sprawy prawne, zarządzanie zgodnością i bezpieczeństwo).

Frederic Perron przez ostatnie trzy lata był wiceprezesem Roger Communications, zarządał pionami customer management & loyality. Wcześniej pracował m.in. w T-Mobile w Wielkiej Brytanii oraz Vodafone w Wielkiej Brytanii i Czechach.

Włodzimierz Nowak był m.in. dyrektorem departamentu informatyki i telekomunikacji w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz dyrektor departamentu cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji. Od 1986 do ub.r. pełnił służbę wojskową, ma stopień generała, był m.in. szefem zarządu łączności i informatyki w Generalnym Zarządzie Dowodzenia i Łączności - P6, zastępcą szefa Generalnego Zarządu Dowodzenia i Łączności - P6 SG WP oraz przedstawicielem Sztabu Generalnego RP w Radzie NATO ds. Konsultacji, Dowodzenia i Kierowania.

Z zarządu T-Mobile Polska odejdzie natomiast Elżbieta Wójcik, która dołączyła do zespołu firmy w grudniu 2015 roku. Jako dyrektor ds. rynku prywatnego odpowiadała za komunikację rynkową, strategię marki, obsługę klienta, sprzedaż i zarządzanie kanałami sprzedaży.

We wrześniu ub.r. T-Mobile Polska wprowadził nową ofertę abonamentową opartą na taryfach T1, T2 i T3, a z początkiem br. - nową ofertę na kartę. Od ponad roku w reklamach sieci występują znane osoby - najpierw przede wszystkim Tomasz Kot, a potem m.in. Kinga Preis, Patricia Kazadi, Agnieszka Szulim, Piotr Kędzierski, Maja Ostaszewska, Piotr Stramowski i Bogusław Linda.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Sawicki i Elżbieta Wójcik odchodzą z T-Mobile Polska, nowym prezesem Andreas Maierhofer

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dorami
Germanizacja telekomu trwa w najlepsze, dobrze że z nich zrezygnowałem.
odpowiedź
User
qwar
Germanizacja telekomu trwa w najlepsze, dobrze że z nich zrezygnowałem.

przepraszam a która sieć jest niby polska??
odpowiedź
User
Zapolski
No cóż, Niemcy depolonizują zarząd lekko go germanizując:) Czekam na zachwyt Towarzyszy Dziennikarzy.
odpowiedź