SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Struzik ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za tweeta, w którym porównał go do Hitlera

Uprawomocnił się wyrok, nakazujący marszałkowi Mazowsza, Adamowi Struzikowi przeproszenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za opublikowanie na Twitterze jego wizerunku, upodobnionego do wizerunku Adolfa Hitlera - przekazał w poniedziałek pełnomocnik wicepremiera. Sąd Apelacyjny w całości oddalił odwołanie polityka PSL.

Jarosław Kaczyński, fot. TV RepublikaArticle

Adam Struzik ma nie tylko przeprosić Jarosława Kaczyńskiego, lecz także wpłacić 10 tys. zł na rzecz „Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim” i zwrócić Kaczyńskiemu poniesione koszty postępowania apelacyjnego.

19 marca 2019 r. Struzik zamieścił na Twitterze wpis o treści: „Nie da się spać”, do którego dołączył fotografię Kaczyńskiego, którego wizerunek został upodobniony graficznie do wizerunku Hitlera. Dzień później zatweetował, że „nie będzie żadnych przeprosin wobec Kaczyńskiego”, bo nikogo nie obraził. „Pozdrawiam wszystkich nienawistników, ludzi zawziętych, oszczerców, kłamców, pogardliwców, wszystkich bez elementarnego poczucia humoru. Spróbujcie się nad sobą przez chwilę zastanowić” - napisał.

Prezes PiS skierował przeciwko politykowi PSL pozew o naruszenie dóbr osobistych. W konsekwencji w maju tego roku Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał marszałkowi Mazowsza przeprosiny i wpłatę 10 tys. zł na wskazane stowarzyszenie. Jak informował wtedy mec. Adrian Salus, pełnomocnik wicepremiera - sąd okręgowy uznał, że Struzik, publikując sporną grafikę, naruszył dobra osobiste Kaczyńskiego w postaci dobrego imienia, godności i wizerunku.

Adam Struzik odwołał się od wyroku, lecz teraz przegrał przed sądem apelacyjnym i wyrok z maja uprawomocnił się. Mec. Salus przekazał PAP, że marszałek Mazowsza musi zamieścić na Twitterze przeprosiny o treści: „Przepraszam Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 19 marca 2019 r. na portalu Twitter opublikowałem wizerunek Jarosława Kaczyńskiego upodobniony do wizerunku Adolfa Hitlera. Ubolewam, że w wyniku mojego bezprawnego działania bezpodstawnie naruszyłem dobre imię, wizerunek i godność Jarosława Kaczyńskiego.”.

Komentując orzeczenie sądu, prawnik Jarosława Kaczyńskiego podkreśla, że sąd apelacyjny podzielił stanowisko Sądu Okręgowego w Warszawie.

- Publikacja pozwanego przyrównująca pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera przekracza ramy rzeczowej dyskusji i nie mieści się w standardach debaty publicznej. Rzeczona grafika miała na celu wyłącznie dokuczenie powodowi. Tym samym pan Adam Struzik naruszył dobre imię, godność i wizerunek pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego - powiedział mec. Salus.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Struzik ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za tweeta, w którym porównał go do Hitlera

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Watcher of the skies
Taaa, Struzik to taki klasyczny karierowicz, mały człowieczek.
odpowiedź
User
P
Struzik to typowy polityk i PSLowiec, ale to polityk obraża polityka, za to obywatela tzw. przeciętnego Kowalskiego też by skazali ? W sytuacji kiedy Nowogrodzką i dom prezesa ochraniają tabuny Policji ? Kiedy ustawy uchwala się pod osłoną nocy ? Prawo ustala pod dyktando Ordo Iuris ? Kiedy zamiast matematyki mamy religię ? Początkujący nauczyciele zarabiają minimalną ? I nie to nie jest hitleryzm, ale stan państwa, który tak wychowuje ludzi, że za 20 lat kogoś takiego mogą wybrać.
odpowiedź
User
Hmm
Przecież porównanie w 100% trafne - podobny charakter, podobna postura, podobna mściwość, podobny sposób dojścia do władzy, myślenia i działania, a przede wszystkim poglądy - połączenie komunizmu i faszyzmu.
odpowiedź