SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ADB wprowadza odbiornik DVR do Francji

Advanced Digital Broadcast podpisana umowa o współpracy w zakresie marketingu z francuskim kanałem free-to-air NRJ-12 w celu wspólnego rozwoju i sprzedaży cyfrowej nagrywarki (Digital Video Recorder w skrócie nazywany DVR) opartej o technologię MHP.

Dzięki tej umowie ruszy sprzedaż odbiornika DVR typu NRJ-5100TX, pod wspólną marką NRJ-12 i i-Can™ firmy ADB, zaznaczając tym samym wejście ADB na szybko rozwijający się rynek TV cyfrowej we Francji. Oprócz odbioru telewizji cyfrowej, produkt ten umożliwi konsumentom dostęp do wielu dodatkowych funkcji takich jak nagrywanie video na twardy dysk, przeglądanie stron internetowych, elektroniczny przewodnik programowy (EPG) oraz pobieranie na życzenie programów i aplikacji rozrywkowych, takich jak gry i muzyka.

Oparty głównie na oprogramowaniu MHP firmy Osmosys  odbiornik NRJ-5100TX ze złączem Ethernetowym, umożliwi połączenie z internetem i dostęp do usług oferowanych przez portal NRJ-12. Standard MP3 obsługiwany przez dekoder umożliwi użytkownikom zestawianie i gromadzenie osobistych plików muzycznych na twardym dysku. NRJ planuje w przyszłości uruchomienie usług związanych z pobieraniem plików MP3 do odbiornika DVR w celu ich późniejszego odtwarzania.

„Jako wiodący nadawca telewizyjny ciągle poszukujemy nowych sposobów dotarcia do naszych klientów, a NRJ-5100TX pozwoli nam otworzyć nowe kanały dystrybucji i związane z tym źródła przychodów” skomentował Christophe Cornillet z NRJ Group. „Konsumenci są teraz podłączeni do internetu za pośrednictwem wielu urządzeń umożliwiających korzystanie z usług dodanych. Technologia DVR stwarza wspaniałe możliwości dla klientów, którzy nie dysponują komputerem osobistym z łatwym i szybkim dostępem do usług internetowych.”

Sprzedaż odtwarzaczy MP3 wzrosła gwałtownie w ostatnich 5 latach a klienci z różnych grup wiekowych powoli przechodzą z mechanicznych nośników danych takich jak płyty CD i DVD na niematerialne formy dystrybucji takie jak pliki MP3 nabywane przez internet.

„Cieszy nas fakt, iż nasza technologia DVR zostanie wykorzystana nie tylko do świadczenia usług TV ale również do gromadzenia i dystrybucji mediów.” powiedział Philippe Lambinet, CEO Advanced Digital Broadcast. „ADB wielokrotnie jako pierwsza wprowadzała na rynek różnego rodzaju rozwiązania technologiczne, m.in. dostarczając naszym klientom urządzenia hybrydowe łączące dobrodziejstwa tradycyjnej dystrybucji programów z dystrybucją internetową. Dodanie nowych usług takich jak dystrybucja muzyki w postaci cyfrowej to kolejny krok naprzód naszej strategii łączenia różnych rozwiązań technologicznych”.

Dekoder cyfrowy NRJ-5100TX jest odbiornikiem DVR najnowszej generacji opartym o pojedynczy mikroprocesor i oprogramowanie MHP. Jednostka jest wyposażona w port komunikacyjny USB o dużej prędkości pozwalający użytkownikom na podłączenie odtwarzaczy MP3 lub pamięci USB w celu przechowania własnych plików muzycznych i zdjęć cyfrowych. Odbiornik można podłączyć do internetu przez złącze Ethernetowe lub modem V.92 w celu połączenia się z portalem usługowym NRJ-12. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ADB wprowadza odbiornik DVR do Francji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl