SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

adidas zwraca uwagę na problem molestowania kobiet w akcji społecznej "With Women We Run"

Marka adidas rozpoczęła kampanię społeczną With Women We Run, zwracającą uwagę na problem molestowania słownego i fizycznego kobiet, które uprawiają sport.

Celem projektu społecznego "With Women We Run" adidas, jest wsparcie kobiet, które podczas uprawiania sportu doświadczają różnego rodzaju przemocy ze strony mężczyzn – nagabywania, nachalnego kontaktu (również fizycznego), niechcianych komplementów czy body shamingu. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu w mieście, biegaczki amatorki często trenują tylko z jedną słuchawką, dlatego to ona stała się symbolem kampanii.

Partnerami projektu With Women We Run zostały organizacje rządowe, na co dzień walczące o równość i bezpieczeństwo kobiet – Centrum Praw Kobiet, Feminoteka oraz Kongres Kobiet.

Adresatami globalnego programu są nie tylko osoby doświadczające molestowania, ale także jego nieświadomi sprawcy oraz bezradni świadkowie.

Adidas uruchomi treningi biegowe ze światełkami

- Jesienią i zimą, kiedy szybko robi się ciemno, kobiety zmieniają swoje zachowanie podczas biegania ponieważ boją się biegać same. Biegają w grupach, dają znać swoim znajomym – kiedy i gdzie biegają lub po prostu ograniczają swoją aktywność fizyczną.   Odpowiadając na te problemy, marka adidas chce nagłośnić temat i zwrócić uwagę - przede wszystkim mężczyzn - na to, że próba kontaktu lub uwaga, która im wydaje się błahą zaczepką, dla kogoś może być źródłem strachu czy wstydu. Inicjatywa "With Women We Run" ma pomóc w wywołaniu zmian w kulturze biegania, gdyż nie ma naszego przyzwolenia na molestowanie w sporcie. Chcemy mieć wpływ na wzrost świadomości w społeczeństwie, ale też na realną poprawę bezpieczeństwa miejskich tras biegowych - komentuje Martyna Wiśniewska, brand manager sport z adidas.

Aby podkreślić wagę problemu, w listopadzie oraz grudniu marka adidas zorganizuje treningi biegowe ze światełkami. Light Runs odbędą się w Warszawie, Gdańsku oraz Poznaniu, a po ich zakończeniu uczestnicy będą mogli podpisać petycję o podniesienie bezpieczeństwa na ulicach i w parkach.

Warszawa: 17 listopada i 1 grudnia, Park Skaryszewski

Gdańsk: 24 listopada, Park Reagana

Poznań: 29 listopada, Jezioro Maltańskie.

Aby zwiększyć świadomość na temat molestowania seksualnego w sporcie, adidas zaprosi też kobiety oraz mężczyzn na serię warsztatów na temat radzenia sobie z przemocą wobec kobiet i molestowaniem seksualnym.

Dołącz do dyskusji: adidas zwraca uwagę na problem molestowania kobiet w akcji społecznej "With Women We Run"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl