SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adres IP to informacja osobista?

Według urzędników Unii Europejskiej, adres IP, który identyfikuje komputer w Internecie, jest informacją osobistą internauty. Przy takiej interpretacji, działalność wyszukiwarek takich jak Yahoo i Google może okazać się niezgodna z prawem.

Za oświadczenie dotyczące natury adresów IP, odpowiedzialny jest Peter Scharr, który przewodniczy grupie przy Unii Europejskiej, badającej prawne aspekty polityki prywatności stosowanej przez firmy oferujące wyszukiwanie w Internecie.

Według specjalistów z firmy Google, adres IP nie identyfikuje konkretnej osoby, a jedynie komputer obecny w sieci. Ponadto twierdzą oni, że gromadzenie adresów IP jest niezbędne, aby wyszukiwarka wyświetlała poprawne wyniki dla wyszukiwanej frazy, co łatwiej uczynić znając lokalizację komputera kryjącego się pod danym adresem, a co za tym idzie, języka używanego przez jego właściciela.

Źródło: PC Pro

  • Więcej informacji:
  • IP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adres IP to informacja osobista?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl