SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Advent chce przeprowadzić w Polsce jeszcze przynajmniej jedną transakcję w 2010 r.

Międzynarodowy fundusz private equity Advent International, który jest w trakcie przejmowania spółki WSiP, chce w tym roku przeprowadzić na polskim rynku jeszcze co najmniej jedną transakcję, wynika z wypowiedzi dyrektor zarządzającej Moniki Morali-Efinowicz.

"W tym roku chcemy na rynku polskim przeprowadzić co najmniej jeszcze jedną transakcję. Mamy nadzieję, że uda się z więcej niż jedną, ale są to bardzo długie procesy" - powiedziała Morali-Efinowicz dziennikarzom w czwartek. Dodała, że dużo zależy też od rynku.

Dyrektor zarządzająca Advent International oceniła, że obecnie aktywność kapitału private equity jest ograniczona m.in., że względu na poziom wycen spółek giełdowych. Według niej, Advent może być zainteresowany w Polsce transakcjami w takich sektorach jak m.in. szeroko rozumiane usługi finansowe, ochrona zdrowia, sektor dóbr konsumenckich, przemysłowy a także szeroko pojęte media i telekomunikacja. Morali-Efinowicz nie wykluczyła, że Advent (który wcześniej był inwestorem w UPC) mógłby być też zainteresowany inwestycją w operatora telewizji kablowej.

"Obserwujemy zarówno spółki prywatne jak i publiczne" - dodała Morali-Efinowicz.

Wcześniej Advent poinformował, że jego wezwanie na akcje WSiP zakończyło się sukcesem. W ramach wezwania fundusz skupił ponad 75% akcji spółki. Ten pakiet stanowi ponad 84% udziałów spółki, jeśli odliczyć walory które WSIP kupił w ramach skupu akcji własnych i które mają zostać umorzone.

"Naszym celem zostaje wycofanie spółki z publicznego obrotu" - zaznaczyła Morali-Efinowicz. Według niej, powinno to być możliwe jeszcze w tym roku.

Z wypowiedzi przedstawicieli Advent wynika, że WSiP ma zatrzymywać zyski, żeby finansować rozwój. Spółka może też aktywnie uczestniczyć w konsolidacji swojego sektora rynku. Jednak reprezentanci nie chcieli komentować planów spółki (która deklarowała m.in. zainteresowanie udziałem w prywatyzacji Bellony).

W środę Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że otrzymało trzy odpowiedzi na zaproszenia do negocjacji w sprawie zakupu akcji Bellony, w tym od WSiP.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka WSiP miała 32,85 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 42,26 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 194,88 mln zł wobec 163,18 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Advent chce przeprowadzić w Polsce jeszcze przynajmniej jedną transakcję w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl