SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agata Buzek, Jerzy Stuhr i Cyber Marian w kampanii fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Rusza kampania „Wciąż jestem tym, kim byłem” z udziałem Agaty Buzek, Jerzego Stuhra i Cyber Mariana. Akcja ma na celu uświadomienie, z jakimi problemami zmagają się dzieci chore na nowotwór oraz wracające do codzienności po zakończeniu terapii onkologicznej. Organizatorem akcji jest fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Article

Animacje mają na celu naświetlenie problemów emocjonalnych, z jakimi muszą radzić sobie dzieci doświadczające choroby nowotworowej – zarówno te będące w trakcie długotrwałego leczenia, jak i po jego zakończeniu, wracające do domu i do szkoły po długim pobycie w szpitalu związanym z terapią onkologiczną. Zmiana wyglądu, poczucie wyobcowania, a także lęk przed nawrotem choroby to jedne z wielu problemów, z jakimi muszą zderzyć się ozdrowieńcy.

Poruszyć emocje

- Chciałabym, aby te animacje spowodowały rozmowę i dyskusję na temat trudnych emocji, z jakimi muszą radzić sobie dzieci, które zostały wyrwane na pewien czas, przez chorobę, ze swojego środowiska. Tak naprawdę filmy dotyczą bardzo uniwersalnych spraw. Mówią o strachu i samotności chorych dzieci. O tym, jak bardzo potrzebują kolegów i normalnej reakcji otoczenia... Pokazane historie poruszają problem, ale nie dają gotowych odpowiedzi, zachęcają za to do refleksji i rozmowy - podkreśla pomysłodawczyni akcji i członek zarządu fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Emilia Kotarska.

Każdy z filmów opowiada inną historię dziecka chorego na nowotwór - Zosi, Wojtka i Janka. Głosów animowanym postaciom użyczają ambasadorzy - Agata Buzek, Jerzy Stuhr i Cyber Marian.

- Do kampanii zaprosiliśmy ambasadorów, którzy, tak jak bohaterowie animacji, doświadczyli choroby nowotworowej. Jesteśmy wdzięczni, że gwiazdy tego formatu zgodziły się wziąć udział w naszym projekcie - komentuje Bartłomiej Foszer, właściciel Better Story Studio, odpowiedzialnego za przygotowanie filmów.

Za komunikację kampanii odpowiada Touch PR.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agata Buzek, Jerzy Stuhr i Cyber Marian w kampanii fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
toja
Dobra robota!
0 0
odpowiedź