SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agata Zając, Łukasz Zając, Oskar Netkowski i Maciej Siemiątkowski odchodzą z Wirtualnej Polski

Z Grupy WP (Wirtualna Polska Media) w ostatnim czasie odeszli dziennikarze: Agata Zając, Łukasz Zając i Oskar Netkowski, a w sierpniu br. Krzysztofa Jurowskiego na stanowisku zastąpiła Marzena Suchan. Natomiast z WP Sportowe Fakty odchodzi Maciej Siemiątkowski.

Article

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że z serwisów należących do Grupy Wirtualna Polska we wrześniu odeszli: Agata Zając, która pełniła funkcję wydawcy strony głównej WP; Oskar Netkowski - twórca programu „W łóżku z Oskarem", dziennikarz działu Rozrywka; Łukasz Zając - wydawca i dziennikarz Pudelek.pl. Z kolei w sierpniu br. odszedł Krzysztof Jurowski, pracujący przy rozwoju strony głównej WP (w tej roli zastąpiła go Marzena Suchan).

Natomiast z WP Sportowe Fakty odchodzi Maciej Siemiątkowski, który realizował reportaże i wywiady dla WP Sportowe Fakty, specjalizował się w tematyce piłki nożnej. Pracę w redakcji rozpoczął w lipcu 2018 roku.

Informację o odejściu dziennikarzy potwierdził nam Michał Siegieda, dyrektor komunikacji korporacyjnej oraz rzecznik prasowy Wirtualnej Polski.

Natomiast we wrześniu pracę w WP rozpoczął m.in. Mariusz Gierszewski i Wojciech Wybranowski w serwisie WP Wiadomości (o czym informowaliśmy już jako pierwsi), Agnieszka Mazur-Puchała i Katarzyna Domagała w obszarach Lifestyle oraz Zdrowie i Jan Manicki w serwisie O2.

- Wirtualna Polska Media to organizacja licząca już ponad 800 osób, w której proces odejść i zatrudniania pracowników jest stabilny - zapewnia nas Michał Siegieda.

W sierpniu br. z witryn i aplikacji Grupy Wirtualna Polska skorzystało 20,97 mln internautów, którzy wykonali 2,86 mld odsłon. Korzystali z nich przeciętnie przez 30 minut i 21 sekund w ciągu doby.

W pierwszej połowie br. Wirtualna Polska w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów o 22,3 proc. do 260,83 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 22,84 do 15,09 mln zł. W samym drugim kwartale przychody firmy zmalały o 37,8 proc.

Przychody Wirtualnej Polski w segmencie internetowym zmalały w zeszłym półroczu o 23,5 proc. do 249,43 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 97,99 do 80,72 mln zł. To dużo wyższe spadki procentowe niż w samym pierwszym kwartale, kiedy wpływy firmy w internecie zmniejszyły się o 6 proc. do 143,22 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 45,81 do 41,02 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agata Zając, Łukasz Zając, Oskar Netkowski i Maciej Siemiątkowski odchodzą z Wirtualnej Polski

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Basia
OSKAR WRACAJ, PRZESTAŃ SIĘ WYGŁUPIAĆ
odpowiedź
User
Z
O, pierwsze odejścia z SG po przyjściu Marzeny - zero zaskoczenia.
odpowiedź
User
Fedor
Oskar, chyba sobie jaja robisz.
odpowiedź