SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agencja 72&Sunny zajmie się globalną obsługą reklamową Audi

Firma motoryzacyjna Audi (Volkswagen Group) wybrała agencję 72&Sunny z Amsterdamu do nowej, globalnej kampanii, którą planuje w 2020 roku.

Audi zaplanowało na 2020 rok „odświeżenie marki”. W ramach tych planów chce „przedefiniować” znaczenie hasła „Vorsprung durch Technik”, używanego przez ponad 30 lat. Jego autorem jest założyciel agencji BBH, sir John Hegarty.

Jednak to nie BBH będzie odpowiadać za odświeżenie wizerunku Audi. Producent samochodów zatrudnił amsterdamską agencję reklamową 72&Sunny do nadzorowania globalnej kampanii, która ujawni, w jaki sposób hasło zostanie „nasycone nowym życiem”.
- Vorsprung na całym świecie staje się coraz bardziej kwestią perspektywy, wewnętrznego nastawienia - powiedział Sven Schuwirth, szef marki Audi, biznesu cyfrowego i obsługi klienta. - Właśnie dlatego wkraczamy na nowy poziom także w marketingu, aby emocjonalnie naładować markę Audi.

Działania reklamowe dla Audi będą realizowane przez centralę 72&Sunny w Amsterdamie przy wsparciu jej biur w Nowym Jorku, Los Angeles, Sydney i Singapurze.

Pierwsze efekty tych prac zostaną zaprezentowane w pierwszych miesiącach 2020 roku.

Krótka historia „Vorsprung durch Technik”

Założyciel agencji BBH, sir John Hegarty, wymyślił słynny slogan po wizycie w niemieckiej fabryce Audi w 1982 roku.
Z grubsza przekłada się to na „postęp poprzez technologię” i stał się jednym z najbardziej znanych haseł reklamowych w ciągu ponad 30 lat.

- Nie miałem pojęcia, że ​​stanie się tak popularny. Mówi wszystko i nic nie mówi. Często jest to błyskotliwość myśli, że ludzie nadają temu swoje znaczenie - powiedział Hegarty w wywiadzie dla The Guardian w wywiadzie z 2012 roku. - Po prostu to hasło pobudziło wyobraźnię ludzi - dodał.

Od 2010 roku, po siedmioletniej walce Audi ma prawa do tego hasła jako znaku towarowego.

Dołącz do dyskusji: Agencja 72&Sunny zajmie się globalną obsługą reklamową Audi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl