SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aglomeracja Śląska zdominowana przez RMF FM, traci Polskie Radio

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za okres luty - kwiecień 2013 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w Aglomeracji Śląskiej.

Pozycja lidera należała do RMF FM (wzrost z 30,80 proc. do 36,80 proc. udziału). Drugie miejsce zajęła Trójka (spadek z 14,10 proc. do 9,60 proc.). Ostatnia pozycja podium należała do Radia Piekary (wzrost z 8,00 proc. do 8,40 proc.). Natomiast czwartą lokatę zajęła Jedynka (spadek z 6,90 proc. do 5,30 proc.).

Aglomeracja Śląskaluty 2012 : kwiecień 2012maj 2012 : lipiec 2012sierpień 2012 : październik 2012listopad 2012 : styczeń 2013luty 2013 : kwiecień 2013
Radio RMF FM30,8%34,0%32,6%32,0%36,8%
Trójka14,1%9,4%8,5%8,2%9,6%
Radio Piekary8,0%5,1%6,8%12,9%8,4%
Jedynka6,9%6,6%7,8%5,1%5,3%
Radio ZET4,9%6,3%3,8%5,3%5,0%
Radio ESKA5,4%3,8%3,5%4,4%5,0%
Radio Złote Przeboje Karolina 91,2 FM3,5%6,4%6,0%4,6%5,0%
Radio RMF MAXXX4,4%4,6%5,5%4,2%4,2%
Radio Fest1,8%3,0%4,1%3,0%3,5%
Polskie Radio Katowice4,5%3,6%4,1%4,2%3,1%
AntyRadio 106,4 FM1,8%2,7%2,9%2,8%2,3%
Radio Eska Rock1,8%1,2%1,6%1,2%1,6%
Radio PLANETA2,6%2,3%1,8%1,6%1,4%
Radio Maryja1,0%0,7%1,4%1,3%1,3%
Radio TOK FM1,6%1,4%0,9%1,8%1,3%
Radio RMF Classic0,7%1,1%1,1%0,8%1,3%
Radio eM 107,6 FM0,8%0,7%0,5%0,8%1,2%
Dwójka0,7%1,2%0,7%0,7%0,8%
Radio Plus Śląsk0,4%1,3%0,8%0,8%0,6%
Radio CCM1,5%1,3%2,5%1,7%0,5%
Radio CHILLI ZET0,1%0,5%0,1%0,4%0,4%
Radio 94,5 Roxy FM1,0%0,4%0,4%0,8%0,3%
Radio Express FM0,5%0,9%0,9%0,7%0,2%
Czwórka0,4%0,1%0,3%0,2%0,2%
Radio 90 FM0,2%0,5%0,2%0,3%0,1%
Radio OK0,1%0,1%0,1%0,0%0,0%
N=12721275126512491206


Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aglomeracja Śląska zdominowana przez RMF FM, traci Polskie Radio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl