SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Burzyńska zawieszona przez naczelnych „Faktu” i Onetu. Powodem „potencjalny konflikt interesów”

Dziennikarka polityczna Agnieszka Burzyńska została zawieszona w pracy przez naczelnych „Faktu” i Onetu (Ringier Axel Springer Polska) z powodu „potencjalnego konfliktu interesów”. W ostatnich tygodniach pojawiały się doniesienia o prywatnej relacji dziennikarki i polityka opozycji. Burzyńska skomentowała te doniesienie w internecie.

Agnieszka Burzyńska, fot. Onet Article

Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk i naczelna „Faktu” Katarzyna Kozłowska w oświadczeniu przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl poinformowali, że zdecydowali się zawiesić Agnieszkę Burzyńską w pracy „do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności”.

- W związku z ostatnimi spekulacjami na temat potencjalnego konfliktu interesów red. Agnieszki Burzyńskiej związanego z jej pracą dziennikarską, zażądaliśmy od niej pełnej transparentności - napisali.

W oświadczeniu nie podano żadnych konkretów, o jakie okoliczności i potencjalny konflikt interesów chodzi.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Burzyńska skomentowała oświadczenie krótkim wpisem w mediach społecznościowych. - Jeśli chodzi o konflikt interesów? Wszystkie rozmowy są w internecie - stwierdziła dziennikarka.

Agnieszka Burzyńska z „Faktem” jest związana od wiosny 2016 roku. Początkowo była w dziale politycznym dziennika, a po dużych zmianach w połowie 2019 roku przeszła do działu opinii (z początkiem 2019 roku naczelną dziennika została Katarzyna Kozłowska).

W ostatnim okresie prowadziła też, razem z Andrzejem Stankiewiczem, cotygodniowy podcast „Stan po burzy” dotyczący krajowej polityki. Ponadto była główną prowadzącą wywiadów wideo z politykami emitowanych na profilach społecznościowych „Faktu”.

 

Według danych PBC w pierwszym kwartale br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Faktu” wyniosło 150 943 egz.

Natomiast w maju br. portal Fakt.pl, w wersji przeglądarkowej i jako aplikacja mobilna, zanotował 9,1 mln użytkowników oraz 13 minut i 58 minut średniego czasu korzystania przez odwiedzającego, a Onet w kategorii informacji i publicystyki ogólnopolskiej - 10,43 mln użytkowników oraz 43 minuty i 52 sekundy przeciętnego czasu korzystania (dane z Mediapanelu).

Plotki o związku dziennikarki i polityka

W ostatnich tygodniach w środowisku dziennikarskim krążyły pogłoski o związku znanej dziennikarki politycznej z politykiem opozycyjnym, po tym jak 21 czerwca w wywiadzie u Roberta Mazurka w RMF FM wspomniał o tym Paweł Kukiz. Nie podał żadnych nazwisk.

Nazwiska nie pojawiły się też w opisujących podobną sytuację notkach w rubryce Cezarego Gmyza i Piotra Goćka w tygodniku „Do Rzeczy”. - Wyobraźmy sobie: co by było, gdyby istniał taki kraj, w którym znana dziennikarka dużego portalu i dużej gazety, pozostająca w związku z pewnym politykiem (z którym robi też niezależne i dociekliwe wywiady), jeździła po mieście tym samym autem, które widnieje w oświadczeniu majątkowym tego polityka? Macie rację, to byłoby już tylko śmieszne. I nieostrożne, zatem niemożliwe. Gdyż wszyscy wiedzą, że ukrywający się kochankowie są przede wszystkim bardzo ostrożni - napisali. Zaznaczyli, że ów polityk „kiedyś heilował niemieckim funkcjonariuszom na lotnisku we Frankfurcie”.

Niektórzy dziennikarze na Twitterze sugerowali, że może chodzić o Agnieszkę Burzyńską i Jacka Protasiewicza. - Jedna z większych chwil dziennikarstwa. Ciekawe jaki będzie stan po tej burzy - napisał Marcin Dobski z Salon24. - Jacek Protasiewicz po rozwodzie, u Agnieszki Burzyńskiej próżno szukać informacji o mężu. Ciekawie - stwierdziła Aneta Mościcka.

W innym kontekście - po tym jak Stankiewiczowi i Burzyńskiej zarzucono przekręcenie w „Stanie po burzy” słów Jarosława Kaczyńskiego - podobną sugestię wyraził Marcin Tulicki z „Wiadomości” TVP. - Może J.Protasiewicz też "tak zrozumiał" i zasugerował - skomentował.

- Zaczęły znikać tweety i zdjęcia u dziennikarki, o której ostatnio mówił Kukiz. Zbyt późno - relacjonował Dobski w zeszły weekend.

Renata Grochal zamiast Agnieszki Burzyńskiej w „Stanie po burzy”

W sobotę po południu opublikowano nowy odcinek „Stanu po burzy”. Współprowadzącą zamiast Agnieszki Burzyńskiej jest w nim dziennikarka „Newsweek Polska” Renata Grochal.

Andrzej Stankiewicz nie wyjaśnił odbiorcom, z czego wynika ta zmiana, zaznaczając jedynie, że Grochal jest „gościem wyjątkowym”.

Agnieszka Burzyńska w RMF FM i „Wprost”

Od jesieni 2013 do marca 2015 roku Agnieszka Burzyńska pracowała w tygodniku „Wprost”, odeszła po tym jak zwolniony został redaktor naczelny Sylwester Latkowski. Potem przez ponad pół roku była związana z założonym przez Latkowskiego serwisem Kulisy24.com specjalizującym się w dziennikarstwie śledczym.

Natomiast przed pracą we „Wprost” Burzyńska przez 15 lat pracowała w Radiu RMF FM. Początkowo zajmowała się sprawami lokalnymi i ochroną zdrowia, a potem przez lata relacjonowała wydarzenia w polskiej polityce. Prowadziła też audycje „Kontrapunkt” oraz „Przesłuchanie”.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Burzyńska zawieszona przez naczelnych „Faktu” i Onetu. Powodem „potencjalny konflikt interesów”

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jełoopozycja
Wolne media wolne media
48 6
odpowiedź
User
? jakie widełki ?
Bo Kasia K. jej po prostu nienawidzi (-: Pracowałam z Agą kiedyś, fajna babka, ale to, że ma newsy od JP, to wszyscy wiedzieli.
JP podaj chociaż jeszcze widełki wiekowe? 20-40 odpada z oczywistych widocznych na zdjęciu względów, zatem czy 40-60 czy 60-80?
9 13
odpowiedź
User
?+♡
Niech zgadne, czy to Adam Szejnfled aka Cowboy z Krotoszyna?
Czy tam Kalisza
8 6
odpowiedź