SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Programy Burzyńskiej, Kim, Stankiewicza i Węglarczyka jako opinie z Onetu, „Faktu” i „Newsweeka” (wideo)

W sezonie wiosennym cykle wideo Agnieszki Burzyńskiej, Renaty Kim, Andrzeja Stankiewicza i Bartosza Węglarczyka będą emitowane z nowymi nazwami, opartymi na markach Onetu, „Faktu” i „Newsweeka”. Grupa Onet-RAS Polska pokaże też nowe odcinki programów Tomasza Lisa, Michała Pola, Katarzyny Janowskiej, Pauliny Młynarskiej, Łukasza Grassa i Marcina Cejrowskiego. Na razie nie będą natomiast kontynuowane programy Iwony Kutyny i Andrzeja Gajcego - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Cotygodniowy program Agnieszki Burzyńskiej, emitowany na żywo na Onet.pl i Fakt24.pl, będzie teraz funkcjonował jako „Fakt Opinie”. Dotychczas cykl nosił nazwę „Burza polityczna”, zadebiutował w kwietniu ub.r. W każdym odcinku, pokazywanym na żywo w czwartki rano, dziennikarka „Faktu” Agnieszka Burzyńska rozmawia ze swoim gościem, najczęściej politykiem.

Z kolei program dziennikarki „Newsweeka” Renaty Kim zmienia nazwę ze „Z Kim dziś” na „Newsweek Opinie”. Cykl pojawił się jesienią ub.r., nowe odcinki są udostępniane na Newsweek.pl i Onet.pl we wtorki rano.

Z kolei Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Onetu, oraz dziennikarz tego portalu Andrzej Stankiewicz będą teraz gospodarzami programu „Onet Opinie”. Poprzednio mieli osobne cykle wideo: Węglarczyk od czerwca ub.r. prowadził „Subiektywnego” (jego odcinki udostępniano w piątki rano), a Stankiewicz - od września ub.r. „Stan wyjątkowy” (z premierami odcinków w środy rano). Odcinki „Onet Opinie” też będą pojawiać się w środy i piątki.

Dlaczego wydawca zdecydował się ujednolicić nazwy tych programów? - Chcemy budować wspólne pasmo, za którym stoją najlepsi dziennikarze w Polsce. Te nazwiska mówią o charakterze programu, dlatego nie ma potrzeby dopowiadać tego charakteru odrębnym tytułem - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Sabina Lipska, head of wideo w Grupie Onet-RAS Polska.

Onet w sezonie wiosennym będzie pokazywał nowe odcinki programu „Lustro” Pauliny Młynarskiej. Poprzednie były udostępniane wiosną ub.r.

Portal nieprzerwanie emituje kilka innych programów wideo. „Onet rano” (prowadzony zazwyczaj przez Jarosława Kuźniara), pokazywany od października ub.r., można oglądać na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 7:55 (od stycznia br. także poprzez Periscope i YouTube). „Tomasz Lis.” jest emitowany w poniedziałki o godz. 15:00 (od końca lutego ub.r.), „Misja futbol” prowadzona przez Michała Pola - w poniedziałki o godz. 10:30, a „Rezerwacja” prowadzona przez Katarzynę Janowską - w piątki o godz. 14.

Ponadto pojawią się nowe odcinki „Gwiazd Cejrowskiego” (gospodarzem jest Marcin Cejrowski, redaktor naczelny Plejada.pl) i „Na czasie” (prowadzonego przez Łukasza Grassa, redaktora naczelnego Business Insider Polska).

Wszystkie te programy będą pokazywane z taką samą cyklicznością jak poprzednio.

Wiosną nie będzie natomiast nowych odcinków programów publicystycznych „Temat wart uwagi” i „Posłowie”, które zadebiutowały jesienią ub.r. „Temat wart uwagi” prowadziła Iwona Kutyna (dziennikarka programu informacyjnego „Onet24”), a „Posłowie” - dziennikarz Onetu Andrzej Gajcy.

- To był ostatni odcinek programu „Posłowie”. Bardzo dziękuję widzom, ekipie, wyjątkowym gościom. Czas na nowy projekt, który mam nadzieję jesienią - poinformował Gajcy w zeszłym tygodniu na Twitterze. - W związku z niekwestionowanym sukcesem formatu „Onet24” zdecydowaliśmy, że Iwona Kutyna skoncentruje się na dalszym jego rozwoju - dodaje Sabina Lipska.

Przypomnijmy, że niektóre programy Grupy Onet-RASP (m.in. cykle Jarosława Kuźniara, Bartosza Węglarczyka, Łukasza Grassa i Tomasza Jachimka) są emitowane także w kanale Zoom TV, który zaczął nadawanie pod koniec października ub.r. w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Według badania Gemius/PBI w styczniu br. serwisy i aplikacje Grupy Onet-RASP zanotowały 21,38 mln realnych użytkowników i 3,25 mld odsłon, a sam portal Onet.pl - 17,81 mln użytkowników i 2,19 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Programy Burzyńskiej, Kim, Stankiewicza i Węglarczyka jako opinie z Onetu, „Faktu” i „Newsweeka” (wideo)

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
Cóż za wyrafinowane, odkrywcze formaty. Prowadzący i gość/goście... A przepraszam, zapomniałem, że prowadzący to najlepsi dziennikarze w Polsce, a programy dzięki brawurowej decyzji kierownictwa będą miały ujednoliconą nazwę, więc sukces do kwadratu murowany (bo przecież teraz jest po prostu sukces). Brakuje mi tylko magicznej formułki kto do kogo będzie raportować.
odpowiedź
User
dsf
Znacie kogoś, kto ogląda jakieś programy na portalach?
odpowiedź
User
re
Znacie kogoś, kto ogląda jakieś programy na portalach?


ja nie mam takiej ciemnoty wśród swoich znajomych
odpowiedź