SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Kamińska nową dyrektor radiowej Jedynki, Michał Mońko doradcą zarządu Polskiego Radia

Programem I Polskiego Radia od piątku kieruje Agnieszka Kamińska - dotychczas pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Polskiego Radia 24. Poprzedni szef Jedynki Michał Mońko będzie teraz doradcą zarządu Polskiego Radia.

Agnieszka Kamińska, fot. Polskie Radio Article

- Programem Pierwszym od dziś kierować będzie Agnieszka Kamińska - dotychczas pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Polskiego Radia 24. Zastępcą dyrektora - redaktora naczelnego Programu Pierwszego został Marcin Kusy - podano w komunikacie prasowym przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Zaznaczono, że Marek Mądrzejewski pozostaje na stanowisku zastępcy dyrektora Jedynki. Natomiast poprzedni szef tej rozgłośni Michał Mońko będzie pełnił teraz funkcję doradcy zarządu Polskiego Radia.

Agnieszka Kamińska wicedyrektorem Polskiego Radia 24 została w marcu ub.r. Przed ostatnimi wyborami samorządowymi prowadziła w stacji debaty z kandydatami na prezydentów miast, była też gospodynią wieczorów wyborczych Polskiego Radia i PR24. W Polskim Radiu 24 prowadzi cykl audycji historyczno-publicystycznych „Nos Kleopatry”  i „Powroty z niepamięci” oraz debatę publicystyczną emitowaną w poniedziałkowe popołudnia.

W latach 2008-2016 była redaktorem prowadzącym w TVP Historia, a wcześniej pracowała m.in. jako reporterka i reportażystka w Polskim Radiu. Pisała też artykuły do pism naukowych i popularnych („Polska The Times”, „Rzeczpospolita”, „Focus Historia”, „21.wiek”), jest recenzentem naukowym w „Kwartalniku Nauk o Mediach” oraz ekspertem i członkiem jury Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej organizowanej przez Fundację Nowe Media. Ukończyła seminarium producenckie Akademii Telewizyjnej TVP i PWSFTiT oraz podyplomowe studia ze specjalizacją Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej.

Marcin Kusy pracuje w Jedynce od kilku lat jako dziennikarz muzyczny, w październiku ub.r. objął funkcję dyrektora muzycznego stacji. Wcześniej był związany z Grupą ZPR Media, Radiem Kolor i Radiem Warszawa Praga.

Polskie Radio nie komentuje wprowadzonych właśnie zmian. Jak już informowaliśmy - według badania Radio Track - w IV kwartale 2018 roku Jedynka miała 5,9 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 6,9 proc. rok wcześniej. Tym samym zanotowała najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.

Mońko był szefem Jedynki przez prawie rok

Michał Mońko na stanowisko dyrektora radiowej Jedynki został powołany w lutym ub.r. Miesiąc wcześniej z tej funkcji zrezygnował Rafał Porzeziński.

Porzeziński był szefem radiowej Jedynki od stycznia 2016 roku, o swojej rezygnacji poinformował w połowie stycznia 2018 r. - Skłaniają mnie do tego nowe wyzwania zawodowe - uzasadnił.

Michał Mońko w latach 90. pracował w Telewizji Polskiej, m.in. w redakcji „Wiadomości”. Współpracował też z pismami „Kultura” i „Literatura” oraz przez krótki czas był sekretarzem redakcji w Informacyjnej Agencji Radiowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Kamińska nową dyrektor radiowej Jedynki, Michał Mońko doradcą zarządu Polskiego Radia

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rolll
Agnieszka jest osobą wszechstronnie uzdolnioną. To człowiek dużej kultury osobistej. Potrafi zarządzać zespołami ludzkim w sposób wyważony i skuteczny, ma też interesujący dorobek radiowy. Trzymam kciuki, bo jedynce potrzeba wizji i pomysłów!
55 34
odpowiedź
User
walter
I to są jaja.

trzeci dyrektor w trzy lata.

tak się niszczy media publiczne w naszym pięknym kraju.
51 37
odpowiedź
User
obrót karuzeli
Po licznych sukcesach w PR24.
52 14
odpowiedź
User
Krasawica
Co może doradzić zarządowi człowiek, który doprowadził do największego zjazdu notowań Jedynki w historii?

Co może zrobić pani, przychodząca do Jedynki z radia o mikropopularności, tj. Polskiego Radia 24?
To jakiś ukryty, nieznany do tej pory Mozart radiofonii polskiej / zarządzania?
Przypuszczam, że nie wykluczam, choć obawiam się, że wątpię.
Na zapleczu pani ma pana Kusego, który gra w Jedynce, jak gra, tj. jak popołudniowy DJ radia Kolor (obecnie k. 1,7% rynku w Warszawie).

Pytam, bo nie znam - a oceniam po dotychczasowych wynikach.
Na razie wychodzi, że najlepsze wyniki w dobrozmiennej Jedynce miał kol. red. dyr. Porzeziński.

Dziwny jest ten świat.
40 24
odpowiedź
User
Gość X
Porzeziński i to w najgorszej erze - tej ze Stanisławczyk.
23 14
odpowiedź