SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Michajłow kierownikiem redakcji reportażu i edukacji w Radiu Gdańsk

Agnieszka Michajłow, dotychczas prowadząca program „Rozmowa kontrolowana” w Radiu Gdańsk, została kierownikiem nowo utworzonej redakcji reportażu i edukacji. Pozostaje również na stanowisku zastępcy sekretarza Radia Gdańsk.

fot. radio gdańsk Article

Michajłow w rozmowie z nami nie chciała się wypowiadać na temat rezygnacji z prowadzenia programu „Rozmowa kontrolowana”. Audycję prowadziła przez 18 lat. Potwierdziła jednak, że objęła stanowisko kierownika nowo utworzonej w strukturach rozgłośni, redakcji reportażu i edukacji. Nadal będzie również pełnić funkcję zastępcy sekretarza Radia Gdańsk.  

Wcześniej Agnieszka Michajłow oprócz „Rozmowy kontrolowanej” od poniedziałku do piątku o godzinie 8:30, często prowadziła również „Komentarze Radia Gdańsk”. Była również - najpierw zastępcą, a potem kierownikiem Redakcji Informacji stacji. W 2015 roku „Gazeta Wyborcza” przyznała jej tytuł jednej z siedmiu „najbardziej wpływowych kobiet na Pomorzu”.

Zmiany w Radiu Gdańsk

W ostatnim czasie nie brakuje zmian w strukturach gdańskiego ośrodka Polskiego Radia. W ubiegłym tygodniu Michał Rzepiak został dyrektorem programowym radia (to nowo utworzone stanowisko w rozgłośni), oraz zastępcą redaktora naczelnego.

„Gazeta Wyborcza” określiła Rzepiaka „zaufanym człowiekiem wojewody z PiS” – w 2016 roku był on bowiem doradcą wojewody pomorskiego ds. spraw mediów i komunikacji społecznej. Pracował również w dziale PR Grupy Atlas oraz prowadził działalność gospodarczą „Kresowe Biuro Podróży Jerek”, w ramach której organizował wyjazdy m.in. dla Klubu Gazety Polskiej w Gdańsku. Wcześniej był także dziennikarzem oraz redaktorem „Dziennika Bałtyckiego”.

Prezesem i redaktorem naczelnym Radia Gdańsk jest Dariusz Wasilewski. Od czerwca br. zastąpił Andrzeja Liberadzkiego, który zrezygnował z funkcji na początku marca br.  Wcześniej Wasielewski był prokurentem i dyrektorem operacyjnym tej rozgłośni, a za czasów rządów PiS w 2005-2007 roku - prezesem radia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Michajłow kierownikiem redakcji reportażu i edukacji w Radiu Gdańsk

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jesuuuu
Wasi-e-lewski, a nie Wasilewski.
11 8
odpowiedź
User
mietek
No i tak się odstawia ludzi od mikrofonu. Teraz to juz stacja PISowska na 100%
11 11
odpowiedź
User
Tytus
Przynajmniej zrobili konkretna redakcję. Inne spółki radiowe Polskiego Radia, działające w terenie jakoś nie mogą się na to się odważyć? To naprawdę wyczyn w dobie pseudo dziennikarstwa i robienia "wszystkingu" - tutaj UWAGA powstaje redakcja, tam dalej tylko "zespół dziennikarzy"
Wow! Może to jest kierunek publicznego radia, bądź co bądź. Reportaż i edukacja - brzmi nieźle, Są tam w Radiu Gdańsk spece jakich mało, słusznie niech tworzą formy radiowe, a nie ple-ple gadu -gadu, jak inne radia komercyjne.. BRAWA dla Zarządu. Może uratują słuchalność, na pewno warto iść własną, a nie komercyjną ścieżką. Redakcja Reportażu i Edukacji robi wrażenie.
13 10
odpowiedź
User
TOM
Nareszcie Michajłow na uboczu politykierstwa uprawianego w Rozmowach kontrolowanych (przez Panią Redaktor!). Tego z jej narracją i podszczypywaniem polityków niePO-praprawnych i ciągłym promowaniu prezydenta Adamowicza, tuskoludków już nie dało się słuchać. Teraz ją nowy szef programowy Rzepiak odstawił do działu reportażu. Oby tam nie robiła swojej wrednej polityki! Czas na kolejnych "aparatczyków" z nadania Platformy w tym radiu.
15 15
odpowiedź