SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Wójcik w zarządzie Merlin Group

Do zarządu Merlin Group została powołana Agnieszka Wójcik, od połowy 2018 pracująca w firmie jako dyrektor finansowy.

Article

Agnieszka Wójcik została powołana do zarządu Merlin Group na kadencję upływającą 28 marca 2024 roku.

Prezesem firmy od końcówki marca ub.r. jest Anna Prymakowska (poprzednio Opala). Do zarządu powołano też wtedy Kamilę Barabasz, która zrezygnowała z tej funkcji na początku listopada.

Natomiast pod koniec grudnia w radzie nadzorczej Merlin Group miejsce Beaty Mońki zajęła Aniela Hejnowska, członek zarządu polskiego oddziału Microsoftu.

Agnieszka Wójcik w Merlin Group od 1,5 roku

Agnieszka Wójcik pracuje w Merlin Group od czerwca 2018 roku, objęła wtedy funkcję dyrektora finansowego. Poprzednio przez osiem lat była związana z firmą Eventim, kolejno jako business controlling manager, finance senior manager i dyrektor finansowy. Odpowiadała tam m.in. za rozwój firm, w tym fuzje i przejęcia, finansowanie i sprawy podatkowe, a także planowanie i kontrolę.

Natomiast w latach 2006-2020 pracowała w Empiku jako finance project manager i kontroler finansowy.

Ukończyła finanse i rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz podyplomowo audyt i rewizję finansową na Uniwersytecie Warszawskim.

Do Merlin Group należą sklepy internetowe Merlin.pl, Topmall.ua, CDP.pl, Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Smarkacz.pl i Mestro.pl. W 2018 roku firma przy 63,03 mln zł przychodów miała 20,91 mln zł straty operacyjnej i 28,52 mln zł straty netto. Natomiast w pierwszych trzech kwartałach ub.r. zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 52,2 proc. do 45,4 mln zł oraz 27 mln zł straty netto.

Pod koniec grudnia walne zgromadzenie Merlin Group zgodziło się na obniżenie kapitału zakładowego w celu częściowego pokrycia strat oraz emisję do 240 mln nowych akcji bez prawa poboru przez obecnych akcjonariuszy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Wójcik w zarządzie Merlin Group

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl