SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora chce rozwijać Radio Pogoda. „Ma większy potencjał niż Rock Radio”

Grupa Radiowa Agory będzie zwiększać zasięg Radia Pogoda, ponieważ jest zadowolona z osiąganych przez rozgłośnię wyników. - Chcemy rozwijać tę rozgłośnię, ma większy potencjał niż Rock Radio - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory.

Article

Pod względem słuchalności w I półroczu 2016 roku udział Radia Pogoda w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,6 proc. To taki sam wynik jak w analogicznym okresie rok wcześniej, ale wciąż o 50 proc. więcej niż słuchalność Rock Radia, które od stycznia do czerwca br. zanotowało 0,3 proc. udziału w rynku.

Grupa Radiowa Agory jest zadowolona z wyników Radia Pogoda i planuje dalsze poszerzanie zasięgu rozgłośni. Na początku roku GRA złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wnioski o zmianę Rock Radia w Radio Pogoda w Bydgoszczy, Wrocławiu i na terenie Aglomeracji Śląskiej. Zaś w maju na antenę wprowadzono nowy program Wojciecha Pijanowskiego i Krzysztofa Szewczyka.

- Zamieniliśmy część częstotliwości Rock Radia, bo uważamy, że Radio Pogoda ma większy potencjał. Chcemy rozwijać tę rozgłośnię, ale jesteśmy ograniczeni częstotliwościami, a możliwości akwizycji w zasadzie się wyczerpały - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory.

Agora obecnie uczestniczy w 18 postępowaniach koncesyjnych i walczy o kolejne częstotliwości. - Mam nadzieję, że przynajmniej część tych postępowań zakończy się dla nas pomyślnie. Wówczas będzie szansa na zwiększenie zasięgu Radia Pogoda - deklaruje Bartosz Hojka.

Nadawca planuje kolejne kampanie promujące Radio Pogoda. Będą one realizowane przy okazji wprowadzania na antenę nowych audycji.

Przypomnijmy, że w czerwcu br. Agora zakończyła nadawanie porannej audycji „Ranne kakao”, którą realizowano od 2009 roku (na początku na antenie nieistniejącego już Radia Roxy). Z Rock Radia odszedł wówczas Tymon Tymański, a Piotr Kędzierski wróci z autorskim programem jesienią.

Nadawca Rock Radia nie przedłużył także kontraktu z Kubą Wojewódzkim, który do stycznia br. współprowadził południową audycję „Książę i żebrak”. Natomiast z funkcji redaktora naczelnego Rock Radia odwołany został Mikołaj Lizut, który pozostał w Agorze i prowadzi audycję w Radiu TOK FM.

Warto dodać, że również w styczniu br. Agora wprowadziła miesięcznik „Pogoda na życie”, który jest kierowany do czytelników po 50. roku życia. Tytuł został przygotowywany we współpracy z Radiem Pogoda.

W I półroczu 2016 roku Agora zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 1,6 proc. do 584,7 mln zł oraz 11,1 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora chce rozwijać Radio Pogoda. „Ma większy potencjał niż Rock Radio”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tom
Jak najbardziej,wspaniałe radio powinno byc wszedzie.Muzyka wspaniała,poranki i pogodni panowie oraz koncert zyczen którego tak brak w innych radiach
18 20
odpowiedź
User
adam
Jaka GRA??? O kim o czym mowa?
9 14
odpowiedź
User
dan
do adama: GRA to skrót od Grupy Radiowej Agora
17 8
odpowiedź
User
Poland2
Mogli by wprowadzić jeszcze na antenę Marię Szablowska oraz Zbigniewa Wodeckiego. Codziennie po 20 zamiast rozmów z gwiazdami mogła by być audycja muzyczną każdego z prowadzącym.
16 8
odpowiedź
User
Gregor
W DAB+ nie chcą nadawać a narzekają na brak zasięgu ...
20 10
odpowiedź