SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora dostała na razie 2,8 mln zł z tarczy antykryzysowej na wynagrodzenia pracowników

Spółka Agora otrzymała pierwszą transzę pieniędzy, o które wnioskowała z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Na konto spółki wpłynęło 2,79 mln zł z wnioskowanych ponad 8 mln zł.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

Zarówno sama Agora jak i spółki z jej grupy o pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych zaczęły starać się jeszcze w marcu br. (łącznie o 13,9 mln zł). Po ponad trzech miesiącach sama Agora dostała 2,79 mln z 8,37 mln zł, o które zawnioskowała.

- Pozostałe spółki Grupy Agora, które wnosiły o pomoc finansową, w zdecydowanej większości już ją dostały - informuje portal Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzecznik prasowy spółki. W komunikacie giełdowym Agora informuje, że jest to pierwsza transza pieniędzy: kiedy będą kolejne - tego nie wiadomo. - Otrzymanie dofinansowania wiąże się z obowiązkiem złożenia dokumentów niezbędnych dla potrzeb jego rozliczenia w ciągu 30 dni od dnia otrzymania ostatniej transzy płatności, a ostateczna wysokość dofinansowania może się zmienić w wyniku rozliczenia - informuje spółka.

Pochodzące z tzw. tarczy antykryzysowej pieniądze stanowią uzupełnienie porozumień, jakie Agora zawarła w kwietniu br. z pracownikami. Obniżono wtedy wszystkim pracownikom do 15 października wynagrodzenia i wymiar pracy o 20 proc. Firma zapowiedziała, że oszczędzi dzięki temu ok. 25 mln zł.

Na koniec marca br. stałe zatrudnienie w grupie kapitałowej Agora wynosiło 2 442 etaty, o 53 mniej niż kwartał wcześniej. W maju i kwietniu dalej zmalało, w związku z odejściem 26 pracowników Goldenline i zwolnieniami w pionie prasowym. We wtorek, tuż po opublikowaniu przez Agorę komunikatu giełdowego na temat wsparcia z tarczy antykryzysowej, związkowcy napisali w mediach społecznościowych: „Wiadomość, na którą wszyscy czekaliśmy...”.

W pierwszym kwartale br. przychody grupy kapitałowej Agora zmalały o 6,1 proc. do 289,6 mln zł, strata netto wzrosła z 3,4 do 47,1 mln zł, a zysk EBITDA - z 37,9 do 44,6 mln zł. Koszty operacyjne firmy zwiększyły się o 0,4 proc. do 309,1 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora dostała na razie 2,8 mln zł z tarczy antykryzysowej na wynagrodzenia pracowników

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
__
Agora powinna całować ten rząd po dupie.....
odpowiedź
User
Gość
Ja bym nie dał. Szekli im za mało?
odpowiedź
User
PK
Antyrządowy biuletyn łasi się po pieniądze od reżimu. Dno i dwa metry mułu.
odpowiedź