SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora dotąd wydała na zwolnienia grupowe 9 mln zł

Agora podtrzymuje, że do końca stycznia br. zwolni do 250 pracowników. Jak wynika z raportu spółki, łączny koszt tej operacji wyniósł w III kwartale br. 9,2 mln zł.

Agora dotąd wydała na zwolnienia grupowe 9 mln zł

- W ostatnim kwartale 2012 r. grupa planuje dalsze ograniczanie kosztów operacyjnych m.in. poprzez prowadzone w Agorze zwolnienie grupowe oraz restrykcyjną politykę kontroli pozostałych kosztów operacyjnych - głosi komunikat spółki. Agora podkreśliła w nim, że biorąc pod uwagę osłabienie rynku reklamowego oraz zmieniającą się dynamicznie sytuację na rynku mediów, dostosowuje skalę swojej działalności do warunków rynkowych w poszczególnych segmentach.

Zwolnienia grupowe w spółce rozpoczęły się 10 września br. Dotąd objęły m.in. warszawską redakcję „Gazety Wyborczej” i jej oddziały, a także pion internet (więcej na ten temat). Zwolniono również części redakcji czasopism w związku z likwidacją miesięcznika „Happy” (dowiedz się więcej). Do końca stycznia br. ma z Agory odejść do 250 pracowników z 2,4 tys. zatrudnionych w firmie na etacie.

Wśród świadczeń, które spółka zapewnia zwalnianym, są m.in. dodatkowa rekompensata pieniężna z tytułu zwolnienia, 12-miesięczna opieka medyczna po ustaniu stosunku pracy czy możliwość refundacji części kosztów szkoleń przekwalifikujących dla pracowników z udokumentowanym 20-letnim stażem pracy

- Z tytułu powyższego zwolnienia wyniki spółki i Grupy Agora zostały obciążone kosztami zwolnienia grupowego w wysokości 9,2 mln zł w trzecim kwartale 2012 r. - podano w raporcie spółki.

Agora jest m.in. wydawcą "Gazety Wyborczej", "Metra”, grupy czasopism, a także właścicielem kilku sieci rozgłośni radiowych, portalu Gazeta.pl, firmy reklamy zewnętrznej AMS oraz sieci kin Helios.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora dotąd wydała na zwolnienia grupowe 9 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl