SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora-Holding nie chce zmian w zarządzie Agory. Hojka, Jagiełło, Kryńska-Godlewska, Sadowska i Kania kandydatami na kolejną kadencję

Spółka Agora-Holding jako kandydatów do zarządu Agory SA w kolejnej kadencji zgłosiła jego obecnych członków. Są to Bartosz Hojka (prezes), Tomasz Jagiełło, Grzegorz Kania, Anna Kryńska-Godlewska i Agnieszka Sadowska.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasoweArticle

Agora-Holding ma akcje stanowiące 11,33 proc. kapitału i dające 34,77 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Agory. Jest to całość uprzywilejowanych akcji serii A, dających wyłączne prawo do zgłaszania kandydatów do zarządu Agory.

Kandydatury do zarządu spółki na kolejną kadencję będą głosowane podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które odbędzie się 20 czerwca.

Bartosz Hojka jest prezesem Agory od marca 2014 roku. Dłuższy staż w zarządzie spółki, od czerwca 2013 roku, ma Tomasz Jagiełło, będący jednocześnie dyrektorem generalnym sieci kin Helios. Natomiast w ub.r. do zarządu dołączyli Agnieszka Sadowska (w marcu, zastąpiła Roberta Musiała) oraz Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania (w listopadzie, po tym jak z zarządu odszedł Grzegorz Kossakowski).

Bartosz Hojka zarządza w firmie segmentami radia i prasy, pionem sprzedaży korporacyjnej oraz działem pracowniczym i komunikacji korporacyjnej, Tomasz Jagiełło - spółkami Helios i Next Film, Wydawnictwem Agora i działem prawnym, Agnieszka Sadowska - segmentami internetu, druku i reklamy zewnętrznej oraz działem big data i działalnością telewizyjną, Anna Kryńska-Godlewska - pionem nowych przedsięwzięć, a Grzegorz Kania - pionami finansów, administracji i technologii oraz działem audytu wewnętrznego.

Agora niebawem ogłosi nową strategię

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 7,6 proc. do 278 mln zł oraz 9,7 mln zł zysku netto (wobec 6,1 mln zł straty rok wcześniej).

W czerwcu firma ma ogłosić długoterminową strategię rozwoju. Wiadomo, że wycofuje się z rynku telewizyjnego - w ub.r. sprzedała Discovery Polska stację Metro, natomiast od początku marca negocjuje z Kino Polska TV zbycie 41,14 proc. akcji Stopklatki.

Jednocześnie wchodzi na rynek gastronomiczny. Na początku marca br. Helios podpisał umowę inwestycyjną z dwoma menedżerami z tej branży. Wspólnie szykują sieć lokali gastronomicznych typu fast casual, pierwszy lokal ma zostać uruchomiony w drugiej połowie br. W ciągu czterech lat ma ich powstać 45, Helios przeznaczy na to 10 mln zł.

Ponadto Helios otwiera kolejne kina - pod koniec br. ma zostać uruchomione jego pierwsze kino w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Agora-Holding nie chce zmian w zarządzie Agory. Hojka, Jagiełło, Kryńska-Godlewska, Sadowska i Kania kandydatami na kolejną kadencję

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ON
Zapatrzony w przyszłość... nowej strategii.
Czekamy na ujawnienie planów...
odpowiedź
User
Vinnie
Ktoś nowy mógłby nieopatrznie powiedzieć prawdę o kondycji Agory?
odpowiedź
User
nissin
Mnie zastanawia czy obecny zarząd miał jakiś wpływ na stworzenie dwutygodnika młodzieżowego :Mój Spot: Każdy choć minimalnie zorientowany w polskim rynku prasowo medialnym miał świadomość że takie coś z pewnością się nie uda- no i poszło pewnie kilkaset tysięcy złotych na ten niewypał ale co tam Agora bogata przecie
odpowiedź