Agora inwestuje w aplikację do elektronicznej rekrutacji

Agora została udziałowcem utworzonej właśnie spółki Online Technologies, która będzie wdrażać i rozwijać aplikację do e-rekrutacji.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

Obecnie Agora objęła 17,65 proc. udziałów w nowej firmie, ale docelowo w wyniku podwyższenia kapitału wydawnicza grupa ma stać się posiadaczem pakietu 30 proc. udziałów w firmie. - Łączna wartość transakcji (...) kształtować się będzie poniżej jednego miliona złotych - mówi Zbigniew Bąk, wiceprezes Agory.

Spółka Online Technologies HR jest właścicielem nowoczesnego rozwiązania działającego w obszarze usług i systemów informatycznych wspierających działy personalne podmiotów gospodarczych lub bezpośrednio te podmioty. Działalność prowadzona będzie w oparciu o aplikację internetową typu ATS (Applicant Tracking System) funkcjonującą pod adresem internetowym https://www.iexporter.pl/.

- Udział Agory w naszym przedsięwzięciu zapewni spółce dostęp do obszernej bazy nowych klientów na rynku usług rekrutacyjnych, możliwość rozszerzenia zakresu oferowanych usług, jak również dodatkowe kompetencje sprzedażowe i marketingowe - wyjaśnia Arkadiusz Kuchto, prezes Online Technologies HR. - My z kolei posiadamy kompetencje w zakresie technologii oraz dobrze znamy potrzeby uczestników rynku usług rekrutacyjnych. Będziemy kłaść duży nacisk na stały rozwój już posiadanych funkcjonalności systemu oraz planujemy wzbogacić produkt o nowe moduły - dodaje.

Powołanie spółki Online Technologies HR jest kolejnym krokiem w poszerzaniu oferty Agory w obszarze rekrutacji. Spółka jest właścicielem marki GazetaPraca.pl obejmującej jeden z najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych oraz dodatek rekrutacyjny do „Gazety Wyborczej”, a dzięki nabyciu w grudniu 2011 r. mniejszościowego pakietu udziałów w spółce GoldenLine.pl wzmocniła swoją pozycję w zakresie serwisów społecznościowych oraz w kategorii „praca”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Facebook testuje pobieranie opłat od twórców i firm

Facebook testuje pobieranie opłat od twórców i firm

Media Expert śrubuje rekordy. Tyle jeszcze nie zarobił

Media Expert śrubuje rekordy. Tyle jeszcze nie zarobił

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"