SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora kupiła 36 proc. udziałów Goldenline.pl za 11,52 mln zł

Grupa medialna Agora kupiła 36 proc. udziałów spółki Goldenline. Zapłaciła za to 11,52 mln zł, co oznacza, że całe Goldenline wyceniono na 32 mln zł.

Agora kupiła 36 proc. udziałów Goldenline.pl za 11,52 mln zł

- Zakończyliśmy negocjacje ze wspólnikami spółki Goldenline i podpisaliśmy z umowę sprzedaży udziałów oraz umowę wspólników. W wyniku realizacji tych umów, poprzez nabycie części udziałów (...), Agora stała się posiadaczem pakietu 36% udziałów spółki (...). Łączna cena zapłacona za 36% udziałów spółki wyniosła 11.520.000 zł, co implikuje wartość całej spółki na poziomie 32 mln zł i daje mnożnik transakcyjny do oczekiwanych przychodów ze sprzedaży za 2011 rok w wysokości około 3,5 - powiedział wiceprezes Agory Zbigniew Bąk.

Goldenline.pl to serwis społecznościowy poświęcony pracy i karierze. W październiku miał 1,9 mln użytkowników, podczas gdy wszystkie serwisy społecznościowe Grupy Gazeta.pl - 6,5 mln (zobacz szczegółowe wyniki Megapanelu PBI/Gemius). W listopadzie na Goldenline.pl wprowadzono sporo nowych opcji, m.in. wystawianie ocen swoim pracodawcom (więcej na ten temat).

Agora poinformowała, że umowa wspólników przewiduje również możliwość skorzystania przez wspólników z prawa zbycia swoich udziałów Agorze oraz przez Agorę z prawa nabycia udziałów Wspólników, ale nie są to bezwzględne zobowiązania i każda ze stron może się zwolnić z tych zobowiązań poprzez głosowanie na zgromadzeniu wspólników spółki za realizacją alternatywnych scenariuszy upłynnienia udziałów.

>>> Tomasz Józefacki odchodzi z Agory. Zastąpi go Piotr Niemczycki

- Inwestycja jest zgodna z naszą strategią internetową i wzmocni pozycję Grupy Gazeta.pl w zakresie serwisów społecznościowych oraz w kategorii „praca". Obecny prezes zarządu Goldenline, Mariusz Gralewski, pozostanie na stanowisku i nadal będzie odpowiedzialny za strategię i rozwój spółki.  Będziemy wspólnie rozwijać ją zgodnie z pierwotną wizją strategiczną jej założycieli - zapowiada Tomasz Józefacki, członek zarządu i dyrektor segmentu internetowego Agory. - Goldenline jest już rentowne i w chwili obecnej nie wymaga dokapitalizowania - ujawnia .

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora kupiła 36 proc. udziałów Goldenline.pl za 11,52 mln zł

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
nietrafiona inwestycja - kolejna zresztą Agory ...
10 8
odpowiedź
User
ciekawski
No to teraz pracownicy Agory - wsykakiwac z profili. Raz! jak sie pracodawca dowie, kto szuka na boku zajecia to macie prze....ane.......
9 8
odpowiedź
User
12
Widać psy gończe Michnika w jarmułkach działają na oślep kolejna klapa się szykuje ludzie goldenline jest żydowskie i szpula
8 8
odpowiedź
User
Luka
No to czas się przesiąść na Profeo.
9 8
odpowiedź
User
privat
Ech, no to trzeba się będzie wypisać z goldenline.
9 8
odpowiedź