SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DM mBanku rekomenduje kupno akcji Agory, cena docelowa podniesiona do 17 zł

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku podwyższyli cenę docelową akcji Agory z 16 do 17 zł. Rekomendacja została utrzymana na poziomie „kupuj”.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

Zdaniem analityków DM mBanku spadek notowań Agory w ostatnich miesiącach spowodowany był wynikami spółki za drugi kwartał.

- Uważamy jednak, że obecny pesymizm rynku jest przesadzony, a poziom kursu tworzy okazję inwestycyjną - piszą analitycy w raporcie. Zwracają też uwagę na to, że spodziewają się „istotnej poprawy trendów wynikowych w trzecim kwartale 2019 r.”-  Zakładamy, że EBITDA bez MSSF16 wzrośnie o 41,8 proc. (po spadku o 23,2 proc. rok do roku w drugim kwartale 2019 r.) - napisano.

Pozytywnym elementem w publikacji za trzeci kwartał powinny być dobre wyniki grupy Helios, które Agora osiąga dzięki elastycznej polityce cenowej i bogatej ofercie okołorepertuarowej. Analitycy DM mBanku zakładają też znaczną poprawę wyników Agory w 2020 r. - EBITDA powinna być wyższa rok do roku o 19,1 proc. (+12,6 proc. po oczyszczeniu o zdarzenia jednorazowe) - czytamy w rekomendacji.

Rekomendacja pochodzi z 30 października, gdy za akcję Agory płacono 9,50 zł. Przez ostatni rok kurs giełdowy akcji utrzymywał się w przedziale od 9 do 14 zł, w środę na koniec sesji wynosił 10,05 zł.

Agora z serią przejęć, zamknęła dwie drukarnie

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Agora zanotowała wzrost przychodów o 7,8 proc. do 578,2 mln zł oraz 10 mln zł straty netto (wobec 9,9 mln zł zysku przed rokiem). Zwiększyły się jej przychody w kinach Helios, ze sprzedaży „Gazety Wyborczej”, a zmalały w pionach internetu, radia i druku.

W lutym br. Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu (nadawcy m.in. Radia ZET), w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures. Wykorzystała do tego 75 mln zł z limitu kredytowego uzyskanego w maju 2017 roku. Postępowanie w sprawie tej transakcji podjął UOKiK. W październiku Agora złożyła do UOKiK-u wniosek o zgodę na kupno pozostałych 60 proc. udziałów Eurozetu.

Jesienią ub.r. i w czerwcu br. Agora wzięła udział w dwóch rundach finansowania czeskiej spółki ROI Hunter zajmującej się marketingiem internetowym. W efekcie przejęła 24 proc. jej udziałów za ok. 4,4 mln euro. We wrześniu skorzystała z oferty kupna za 7,7 mln zł 32 proc. akcji spółki Online Technologies HR, dzięki czemu ma już 79,8 proc. jej kapitału.

Natomiast w połowie lipca należąca do Agory spółka AMS przejęła 60 proc. udziałów spółki Piano Group, operatora sieci MoveTV obejmującej ponad 900 ekranów w 191 klubach fitness w całej Polsce. Zapłaciła na razie 6,5 mln zł zaliczki.

W połowie br. Agora zamknęła swoje drukarnie w Pile i Tychach, w ramach zwolnień grupowych pożegnała się z ich 147 pracownikami. Obecnie przygotowuje się do sprzedaży nieruchomości po obu zakładach.

Od marca Agora razem ze swoimi spółkami zależnymi AMS i Helios prowadzi negocjacje z konsorcjum banków dotyczące kredytu o wartości do 500 mln zł.

Dołącz do dyskusji: DM mBanku rekomenduje kupno akcji Agory, cena docelowa podniesiona do 17 zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oko
Jakiś naganiacz wstał, ziewnął i chce puścić naiwnych z torbami
odpowiedź
User
Badacz
Hoho to jest okazja. Przy cenie 10 PLN wycena na 17 PLN. Panie i Panowie z mBanku - kupujcie :) Kolejne 4 lata w "okopach" Agory będzie walką o życie... zresztą mBank chyba też walczy o przeżycie hihi
odpowiedź