SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora ma ofertę kupna pakietu kontrolnego Online Technologies HR za 7,7 mln zł

Agora otrzymała ofertę przejęcia 33,65 proc. udziałów spółki Online Technologies HR, w której ma już 46,15 proc. udziałów. Wartość potencjalnej transakcji to 7,7 mln zł.

Siedziba Agory, fot. materiały prasowe Article

Oferta dotyczy kupna 32 udziałów stanowiących 33,65 proc. kapitału zakładowego Online Technologies HR. Potencjalna łączna kwota inwestycji to 7,7 mln zł.

Jeśli Agora zdecyduje się na tę akwizycję, przejmie kontrolę operacyjną nad Online Technologies HR. Od września 2012 roku ma już bowiem 48 udziałów stanowiących 46,15 proc. kapitału tej spółki.

Agora zaznaczyła, że o przyjęciu lub odrzuceniu oferty poinformuje w osobnym komunikacie.

Online Technologies HR oferuje przede wszystkim platformę HRLink.pl w modelu abonamentowym, a także inne usługi informatyczne związane z procesem rekrutacji (np. usługi z zakresu tworzenia zakładek czy stron www poświęconych karierze) oraz pośrednictwo w sprzedaży usług portali i mediów rekrutacyjnych. W ub.r. zanotowała 5,5 mln zł przychodów i 104 tys. zł zysku netto.

Agora zainwestowała w ROI Hunter i Eurozet

Jesienią ub.r. i w czerwcu br. Agora wzięła udział w dwóch rundach finansowania czeskiej spółki ROI Hunter. W efekcie przejęła 24 proc. jej udziałów za ok. 4,4 mln euro. ROI Hunter oferuje platformę marketingową umożliwiającą firmom z branży e-commerce promowanie i sprzedaż produktów za pośrednictwem Google’a i Facebooka.

Natomiast w lutym br. Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu (nadawcy m.in. Radia ZET), w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures.

W połowie ub.r. Agora w swojej strategii na lata 2018-2022 zapowiedziała, że przeznaczy prawie 500 mln zł na przejęcie, m.in. w sektorze marketingu internetowego i e-commerce.

W tym segmencie jest obecna także poprzez spółkę Yieldbird zajmującą się marketingiem programatycznym (ma 81,5 proc. jej udziałów). W ub.r. Yieldbird zanotował 93,31 mln zł przychodów i 5,73 mln zł zysku netto, wobec 68,77 mln zł przychodów i 4,04 mln zł zysku netto w 2017 roku.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych netto o 10,9 proc. do 308,4 mln zł, 37,9 mln zł zysku EBITDA oraz 3,4 mln zł straty netto. Zwiększyły się jej przychody w kinach Helios, ze sprzedaży „Gazety Wyborczej”, a zmalały w pionach internetu, radia i druku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora ma ofertę kupna pakietu kontrolnego Online Technologies HR za 7,7 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolanko
A wiadomo gdzie maciek z GL wyląduje na spadochronie?
2 0
odpowiedź