SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora musi przeprosić członka komisji likwidacyjnej WSI

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok nakazujący Agorze przeproszenie Piotra Woyciechowskiego, byłego członka komisji likwidacyjnej WSI i pracownika Narodowego Banku Polskiego, za opisujące go teksty w „Gazecie Wyborczej”, „Metrze” i na Gazeta.pl.

Piotr Woyciechowski

Piotr Woyciechowski

Proces wytoczony Agorze przez Piotra Woyciechowskiego dotyczył publikacji „Kolega Macierewicza trafił do NBP. Będzie doradzał. A co robił wcześniej?” zamieszczonej 12 października 2009 roku w nieco różnych wersjach w „Gazecie Wyborczej”, „Metrze” i serwisie Gazeta.pl. Sąd pierwszej instancji w sierpniu ub.r. orzekł, że informacje i zarzuty zawarte w tych artykułach - m.in. że Woyciechowski jest „znany z zasiadania w licznych spółkach Skarbu Państwa i wielokrotnie wiązany z wyłudzaniem państwowych pieniędzy” - nie miały żadnych podstaw. Agora odwołała się od tego wyroku, ale Sąd Apelacyjny oddalił właśnie jej apelację i uprawomocnił orzeczenie pierwszej instancji.

W efekcie Agora do końca sierpnia ma zamieścić i utrzymywać przez dwa tygodnie na stronie głównej Gazeta.pl oświadczenie, w którym spółka odwołuje i przeprasza te informacje, a także jednorazowo opublikować takie oświadczenie na pierwszej stronie „Metra”. Dodatkowo Agora ma tytułem zadośćuczynienia zapłacić Woyciechowskiemu 10 tys. zł oraz zwrócić koszty procesu.

- Na wypadek niewywiązania się przez spółkę Agora z nałożonych przez Sąd obowiązków w terminie, Sąd Okręgowy w Warszawie umocował powoda Piotra Woyciechowskiego do wykonania postanowień Wyroku w imieniu i na koszt pozwanej spółki Agora - czytamy w orzeczeniu sądowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora musi przeprosić członka komisji likwidacyjnej WSI

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
GazoWnia nie ma szczęścia. Naczelny informator o nazwisku Anonimowy notorycznie kłamie, to znów redaktorzy rzucają oszczerstwa na porządnych ludzi. Czy ktoś pamięta jakieś prawdziwe informacje od nich? Prognoza pogody się nie liczy.
68 16
odpowiedź
User
ja
Yogi ciesze sie Twoim szczesciem
8 24
odpowiedź
User
bul
Oj, coś sąd nierozgrzany!
29 8
odpowiedź