SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora przez kolejny rok będzie podatkową grupą kapitałową, oszczędzi ok. 8,5 mln zł

Naczelnik Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego zgodził się, żeby firmy z grupy kapitałowej Agora przez kolejny rok funkcjonowały jako podatkowa grupa kapitałowa. Grupa Agora spodziewa się, że w 2022 roku oszczędzi na tym ok. 8,5 mln zł z podatku dochodowego.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)

- W umowie o przedłużeniu okresu funkcjonowania Podatkowej Grupy Kapitałowej, Agora została wskazana jako spółka reprezentująca PGK w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz z przepisów ordynacji podatkowej - opisano w komunikacie giełdowym Agory.

W skład podatkowej grupy kapitałowej oprócz Agory wchodzą jej spółki zależne: Grupa Radiowa Agory, Agora TC, Plan D, Helios, AMS, Yieldbird i Plan A.

Grupa Agora jako podatkowa grupa kapitałowa funkcjonuje od marca 2018 roku. Kiedy przed rokiem otrzymała decyzję o przedłużeniu tego statusu, oczekiwała, że w ciągu roku oszczędzi dzięki temu ok. 5 mln zł.

W trzecim kwartale br. Grupa Agora zanotowała wzrost wpływów o 38 proc. do 266,4 mln zł, zysku EBITDA z 33,2 do 49,8 mln zł i spadek straty netto z 9 do 1,5 mln zł.

W pierwszych trzech kwartałach br. firma zapłaciła 5,9 mln zł podatku dochodowego, wobec 12,6 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Agora przez kolejny rok będzie podatkową grupą kapitałową, oszczędzi ok. 8,5 mln zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hitman
aj waj
odpowiedź
User
Hitman
aj waj:-)
odpowiedź