SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracownicy Agory dostaną dodatki inflacyjne. To efekt rozmów związkowców z zarządem

Jednorazowe dodatki do pensji, w wysokości do 1751 zł brutto, otrzymają w sierpniu najmniej zarabiający pracownicy Agory. Ich wysokość będzie ściśle powiązana z wysokością pobieranej pensji. Dodatkowe pieniądze dostaną wyłącznie osoby, które zarabiają nie więcej niż 8,3 tys. zł brutto. - To niezbędne działanie doraźne, inne długofalowe też już się rozpoczęły - informują związkowcy.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Article

Porozumienie w sprawie dodatków to efekt kilkutygodniowych rozmów związkowców skupionych w NSZZ „Solidarność” i w Inicjatywie Pracowniczej przy Agorze, z zarządem spółki. Rozmowy - początkowo wyłącznie o podwyżkach - rozpoczęły się już w czerwcu, kilka dni temu zakończyły się przyjęciem wspólnego stanowiska, w sprawie jednorazowych dodatków.

- Nasze początkowe oczekiwania były wyższe, ale w trakcie negocjacji z zarządem wypracowaliśmy kompromisowe rozwiązanie - informują związkowcy.

Pieniądze także dla współpracowników Agory

Zgodnie z ustaleniami, najmniej zarabiający pracownicy Agory otrzymają jednokrotne dodatki już w sierpniu. „Dodatek dostaną osoby zarabiające łącznie nie więcej niż średnie wynagrodzenie w spółce, które wynosi obecnie 8300 zł brutto miesięcznie” – informują związki. I tak: zarabiający do 4 tys. zł brutto otrzymają dodatek w wysokości 1751 zł brutto, ci o dochodach do 6 tys. zł brutto dostaną jednorazowo 1551 zł brutto, a zarabiający pomiędzy 6001 a 8300 zł brutto mogą liczyć na sierpniowy dodatek w wysokości 1351 zł brutto. - To niezbędne działanie doraźne, inne długofalowe też już się rozpoczęły - wyjaśniają związkowcy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak się dowiadujemy: chodzi o kontynuowanie rozmów o podwyżkach w firmie, których jeszcze nie sfinalizowano. Członkowie „Solidarności” od dawna przytaczają argumenty, przemawiające za podwyżkami: w maju inflacja wyniosła niemal 14 procent, w czerwcu ponad 15 proc. Dlatego już w połowie czerwca prezydium NSZZ „S” przedstawiło zarządowi „bardzo konkretną i mającą pokrycie w wynikach spółki propozycję podwyżek inflacyjnych dla wszystkich”.

Co ważne: jednorazowy dodatek inflacyjny zostanie wypłacony nie tylko dziennikarzom etatowym, lecz także stałym współpracownikom Agory. - Przyjęliśmy zasadę, że stałym współpracownikiem jest osoba zatrudniona na umowę zlecenie lub o dzieło, która w ciągu minimum 3 z ostatnich 4 miesięcy osiągała średni dochód wynoszący co najmniej 3 tys. zł brutto miesięcznie – objaśniają władze związków zawodowych.

 

Wciąż jeszcze trwają analizy, jaką dodatkową pomoc dla pracowników można jeszcze uruchomić w tym roku ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Agorze.

Pomoc dla odchodzących na emerytury

W czerwcu związkowcy z Agory informowali także, iż porozumieli się z działem HR spółki ws. dodatkowych odpraw emerytalnych dla pracowników zarabiających poniżej 10 tys. zł brutto. Wysokość odpraw uzależniona jest od stażu pracy w Agorze. Pracownicy, którzy przepracowali tam 15-19 lat dostaną 2 tys. zł brutto, osoby o stażu pracy 20-29 lat – 3 tys. zł brutto, a 30 i więcej lat – 5 tys. zł brutto.

W pierwszym kwartale przychody grupy Agora zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, głownie dzięki wznowieniu działalności przez kina Helios. Wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy Agory dostaną dodatki inflacyjne. To efekt rozmów związkowców z zarządem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Artur
Tyle milionow zysku i taki ochlap jednotazowo ludziom daja. Serio wstyd. To jest zarzadzanie lat 90 tych. Dajcie podwyzki, dajcie etaty, szanujcie godnosci pracownika.
odpowiedź
User
Stefan z Goeteborga
Co z dopłatami do prądu? Jakiś czas temu były artykuły, ze pracowników Agory nie stać na prąd.
odpowiedź
User
Teleman
Haha,no takie orły z Agory powinny wiedzieć że wszelkie podwyżki ,pewnie itp. to działanie proinflacyjne ,nie czytają własnej gazety ?
odpowiedź