SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora przedłużyła 35 mln zł limitu kredytowego do marca 2020 roku

W ramach podpisanego aneksu przysługujący spółce Agora limit kredytowy w wysokości 35 mln zł w DNB Bank Polska został przedłużony do końca marca 2020 roku. Jednocześnie zdjęto zabezpieczenia ustanowione wiosną ub.r. przez Agora Finanse.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

- Limit kredytowy oprocentowany jest stawką WIBOR dla jednomiesięcznych depozytów w PLN powiększoną o marżę banku. W przypadku niespłacenia w terminie określonym w umowie części lub całości wierzytelności banku, obciąży on spółkę (czyli Agorę - przyp.) odsetkami w wysokości stopy bazowej powiększonej o karne odsetki. Poza tym w aneksie nr 5 nie występują postanowienia dotyczące kar umownych - poinformowano w komunikacie giełdowym Agory.

Jednocześnie zdjęto zabezpieczenia ustanowione przez Agora Finanse w maju ub.r. Zaznaczono, że jest to związane ze zmianą modelu zarządzania płynnością Grupy Agora.

Agora już kilkakrotnie przedłużała limit kredytowy w DNB Bank Polska, poprzednio w sierpniu i marcu br.

W połowie marca Agora razem ze swoimi spółkami zależnymi AMS i Helios zaczęła negocjacje z konsorcjum banków dotyczące kredytu o wartości do 500 mln zł.

UOKiK zdecyduje, że Agora może przejąć pakiet kontrolny Eurozetu

W lutym br. Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu (nadawcy m.in. Radia ZET), w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures. Wykorzystała do tego 75 mln zł z limitu kredytowego uzyskanego w maju 2017 roku. Postępowanie w sprawie tej transakcji podjął UOKiK.

We wrześniu Agora poinformowała, że zgodnie z umową zamierza skorzystać z możliwości kupna pozostałych udziałów Eurozetu. Pod koniec października skierowała stosowny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Miesiąc później regulator podał, że zaczął w ramach tego postępowania drugi etap obejmujący badanie branż, w których działają Agora i Eurozet. Zwrócił uwagę, że obie firmy prowadzą działalność w kilku tych samych sektorach, m.in. nadawania stacji radiowych i sprzedaży reklam internetowych.

Dwa tygodnie temu UOKiK zapowiedział, że do połowy przyszłego roku zamierza zakończyć postępowanie dotyczące niezgłoszenia przez Agorę kupna 40 proc. udziałów Eurozetu. Natomiast w trzecim kwartale przyszłego roku ma zdecydować, czy wyraża zgodę na przejęcie reszty udziałów.

Agora zainwestowała w ROI Hunter i Piano Group

Jesienią ub.r. i w czerwcu br. Agora wzięła udział w dwóch rundach finansowania czeskiej spółki ROI Hunter zajmującej się marketingiem internetowym. W efekcie przejęła 24 proc. jej udziałów za ok. 4,4 mln euro.

Natomiast w połowie lipca należąca do Agory spółka AMS przejęła 60 proc. udziałów spółki Piano Group, operatora sieci MoveTV obejmującej ponad 900 ekranów w 191 klubach fitness w całej Polsce. Zapłaciła na razie 6,5 mln zł zaliczki.

W trzecim kwartale br. Agora w ujęciu skonsolidowanym zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 13,3 proc. do 293,3 mln zł oraz 3,1 mln zł straty netto. Mocno wzrosły przychody firmy z kin Helios, AMS prasy i Next Film, a duży spadek nastąpił w pionie poligraficznym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora przedłużyła 35 mln zł limitu kredytowego do marca 2020 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
CiekawskiMarek
Co to za twór agora finanse? Czym się ta spółka zajmuje?
odpowiedź