SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora przedłużyła o rok limit kredytowy na 135 mln zł

Na mocy podpisanego właśnie aneksu do umowy Agora przez najbliższy rok będzie mogła korzystać ze 135 mln zł limitu kredytowego. W br. spółka pozyskała 25 mln zł z takiego kredytu.

fot. Shutterstock.comArticle

Pod koniec maja br. wygasa umowa Agory z Bankiem Pekao, na mocy której spółka przez ostatnie dwa lata mogła korzystać ze 135 mln zł limitu kredytowego, w tym do 35 mln zł kredytu w rachunku bieżącym oraz do 100 mln zł kredytu terminowego.

W br. Agora wykorzystała kredyt terminowy w wysokości 25 mln zł na wydatki o charakterze obrotowym w ramach bieżącej działalności. Kredyt ten będzie spłacała w 13 równych ratach od połowy 2017 roku do połowy 2020 roku.

Z kolei na mocy zawartego właśnie aneksu do umowy kredytowej Agora do końca lipca przyszłego roku będzie dysponować limitem kredytowym do wysokości 135 mln zł: do 35 mln zł kredytu w rachunku bieżącym i do 100 mln zł kredytu terminowego. Jeśli skorzysta z kredytu terminowego, będzie go spłacać w 13 równych ratach kwartalnych, od połowy 2018 roku do połowy 2021 roku.

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 288,5 mln zł wpływów i 5,6 mln zł straty netto.

Na koniec tego okresu zadłużenie kredytowe firmy wynosiło 90,1 mln zł, z czego 80 mln zł przypadało na kredyty bankowe i zobowiązania z tytułu leasingu finansowego spółki Helios. Jednocześnie Agora miała 97,7 mln zł wolnych środków, na co składało się 39,6 mln zł w gotówce i jej ekwiwalentach oraz 58,1 mln zł zainwestowane w krótkoterminowe papiery wartościowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora przedłużyła o rok limit kredytowy na 135 mln zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcel R-R
Wygląda na to, że może to być już ostatnia kroplówka Agory z zaprzyjaźnionej, włoskiej kliniki, która najchętniej chciałaby się z Polski jak najszybciej zwinąć, zanim jeszcze nie wszystkie trupy wypadły z szafy (sejfu).
odpowiedź
User
olo
Tylko na rok! Ja bym na ich miejscu przedłużył o 3 lata, a nawet i kolejne 4! Światełka w tunelu nie widać, rządowa kroplówka odcięta.... winter is coming :):):)
odpowiedź