SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Karusewicz ma pozostać w radzie nadzorczej Agory

OFE należące do państwowego koncernu PZU na kolejną kadencję w radzie nadzorczej Agory zgłosiło Tomasza Karusewicza - w ostatnich latach związanego z kilkoma państwowymi spółkami, określanego jako zaufany człowiek wiceprezesa PiS Joachima Brudzińskiego.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)

W sprawie kandydatury Tomasza Karusewicza na kolejny okres w radzie nadzorczej Agory walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki będzie głosowało 22 czerwca. Karusewicz jest w radzie od czerwca 2019 roku.

Do OFE PZU Złota Jesień należą walory stanowiące 17,45 proc. kapitału i 12,76 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Najwięcej do powiedzenia na walnym ma Agora Holding posiadająca akcje uprzywilejowane - dające 11,6 proc. udziału w kapitale i 35,36 proc. głosów na walnym.

Po nieco ponad 5 proc. głosów na walnym mają jeszcze MDIF Media Holdings (11,5 proc. kapitału i 8,41 proc. głosów) oraz OFE Nationale-Nederlanden (8,84 proc. kapitału i 8,41 proc. głosów).

Tomasz Karusewicz w PiS i firmach państwowych

W latach 2003-2005 Tomasz Karusewicz pracował jako audytor wewnętrzny w wydziale kontroli wewnętrznej Urzędu Miasta Szczecin, a potem jako ekspert w Nafcie Polskiej. Za pierwszych rządów PiS był związany z Grupą Ciech (w latach 2006-2008 jako wicedyrektor biura nadzoru właścicielskiego i członek rady nadzorczej oraz członek rad nadzorczych jej spółek zależnych Zakłady Chemiczne Alwernia i Ciech Polfa) oraz PZU (w latach 2007-2009 jako wicedyrektor biura rozwoju biznesu i biura inwestycji zagranicznych).

W latach 2010-2012 pełnił funkcje dyrektora biura audytu i kontroli wewnętrznej w Telewizji Polskiej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ponownie w Grupie PZU pracował od 2016 roku - jako członek zarządu PZU Życie i dyrektor Grupy PZU nadzorował piony technologii informatycznych i operacji. Był też członkiem rad nadzorczych państwowych spółek Enea, IKS Solino, Grupa Azoty i ZWiK.

Kiedy w połowie 2016 roku Tomasz Karusewicz został powołany, w miejsce Andrzeja Dobosza, do rady nadzorczej Agory, „Puls Biznesu” określił go jako zaufanego człowieka Joachima Brudzińskiego, europosła i wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. Zwrócił uwagę, że Karusewicz był pełnomocnikiem PiS w wyborach samorządowych 2006 roku, a także skarbnikiem partii w 2002 roku.

W radzie nadzorczej Agory są także Andrzej Szlęzak (od grudnia 2005 roku, jest przewodniczącym), Dariusz Formela (od połowy 2013 roku, jako wiceprzewodniczący), Tomasz Sielicki (od połowy 1999 roku), Wanda Rapaczynski (od połowy 2014 roku) i Maciej Wiśniewski (od jesieni 2017 roku).

W drugiej połowie kwietnia do zarządu firmy został powołany Wojciech Bartkowiak, pod koniec ub.r. zgłoszony przez Agorę Holding, nadzoruje segment prasowy i pion administracji.

W pierwszym kwartale przychody grupy Agora zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, głownie dzięki wznowieniu działalności przez kina Helios. Wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

 

Dołącz do dyskusji: Tomasz Karusewicz ma pozostać w radzie nadzorczej Agory

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aron
Ciekawe czy sam fakt, że człowiek władzy zasiada w radzie nadzorczej takiej Wyborczej da niektórym do myślenia jakie połacie publicznych pieniędzy swgo czasu zostało wpompowane w tą fabrykę nienawiści
odpowiedź
User
Siwy_edek
To 2016 czy 2019?

"Karusewicz jest w radzie od czerwca 2019 roku."

"Kiedy w połowie 2016 roku Tomasz Karusewicz został powołany, w miejsce Andrzeja Dobosza, do rady nadzorczej Agory, „Puls Biznesu” określił go jako zaufanego człowieka Joachima Brudzińskiego"
odpowiedź