SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora rozczarowana zasięgiem technicznym MUX-8. „Przeniesienie Metra na inny multipleks jednym z rozwiązań”

Prezes Grupy Agora Bartosz Hojka wyraził rozczarowanie zasięgiem ósmego multipleksu telewizji cyfrowej, na którym nadaje kanał Metro. - Mamy do czynienia z bardzo poważnym problemem dotyczącym dystrybucji sygnału, co przekłada się na wyniki wszystkich kanałów na tym multipleksie - powiedział Hojka.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasowe Article

Metro jest jednym z czterech kanałów telewizji naziemnej, które otrzymały częstotliwość na ósmym multipleksie. Emitel w połowie lipca poinformował o zakończeniu wdrożenia mulipleksu, którego zasięg - według operatora - wynosi obecnie 97 proc. populacji naszego kraju.

Podczas konferencji podsumowującej wyniki finansowe Grupy Agora w II kwartale tego roku, prezes spółki Bartosz Hojka odniósł się do sytuacji w segmencie telewizyjnym, w tym do obecności kanału Metro na MUX8.

- W przypadku telewizji Metro - jesteśmy zadowoleni, że stacja jest liderem popularności na ósmym multipleksie. Jesteśmy natomiast bardzo rozczarowani zasięgiem technicznym tego multipleksu - wyjaśniał Bartosz Hojka. - Mamy do czynienia z bardzo poważnym problemem dotyczącym dystrybucji sygnału, co w oczywisty sposób przekłada się na wyniki wszystkich kanałów na tym multipleksie. Warto jednak podkreślić, że w ostatnich tygodniach wyniki wszystkich kanałów się poprawiają. Wierzymy, że z czasem dojdziemy do pełnego, faktycznego zasięgu - podkreślał.

Prezes Grupy Agora przypomniał, że cały czas prowadzone są rozmowy z Emitelem oraz regulatorami rynku w celu poprawy sytuacji. Dodał również, że jednym z rozwiązań mogłoby być przeniesienie Metra na inny multipleks.

- Oczywiście prowadzimy szereg rozmów z Emitelem i regulatorami rynku, które mają na celu poprawę tego stanu rzeczy. Rozwiązaniem mogłoby być przejście na inny multipleks, ale nie jest to projekt, który dałoby się zrealizować w ciągu tygodni czy nawet miesięcy - nawet gdyby była taka wola ze strony regulatorów - tłumaczył prezes Grupy Agora.

MUX-8 został uruchomiony oficjalnie w sierpniu 2016 roku. Jego wdrożenie Emitel rozłożył na trzy etapy. W chwili uruchamiania, MUX8 obejmował zasięgiem ok. 40 proc. populacji kraju. Kolejny etap wdrożenia rozpoczął się 25 października ubiegłego roku, kiedy uruchomiono 27 nadajników, a multipleks objął swoim zasięgiem ok. 70 proc. populacji.

Na MUX-8 znajdują się cztery kanały telewizji naziemnej - Metro (Agora), Nowa TV (ZPR Media), WP (Grupa Wirtualna Polska) oraz Zoom TV (Cable Television Networks & Partners).

W maju br. kanał Metro miał najwięcej udziałów w rynku spośród kanałów z ósmego multipleksu - na poziomie 0,2 proc. Nadawcą kanału Metro jest spółka Green Content, której 21,5 proc. akcji należy do Discovery.

Przychody spółki Agora w drugim kwartale tego roku wyniosły 282,7 mln zł, a zysk netto - 0,7 mln zł. W całym półroczu Agora miała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży (to 0,2 proc. mniej niż rok wcześniej) i 573,4 mln zł kosztów operacyjnych (po spadku o 1,6 proc. w skali roku). Strata netto firmy zmalała z 11,1 do 5,4 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora rozczarowana zasięgiem technicznym MUX-8. „Przeniesienie Metra na inny multipleks jednym z rozwiązań”

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pankracy
Płochomu danciorowi jajca mieszajut.
37 19
odpowiedź
User
xxx
0,2%, poważna sprawa.
62 11
odpowiedź
User
rubby
Ten śmieszny facecik nadaje się do natychmiastowej dymisji. Chyba nikt kto ma dużo akcji Agory nie uważa inaczej. Koleś najpierw prze na multipleks, a teraz "wyraża niezadowolenie". To co, on nie wiedział gdzie pcha Agorę i jej pieniądze? I teraz mają mu kanał przenieść bo lebiody z Agory nie wiedziały jaki zasięg ma mux-8? Skrajna niekompetencja! Zarząd do dymisji. Już pomijam denność kanału Metro, stąd zerowa oglądalność, za telewizję wzięli się niedoświadczeni w tej materii ludzie, skandal dla inwestorów Agory!
74 15
odpowiedź
User
To ino ja
Metro?! To jest taki kanał? Pierwsze słyszę.
70 17
odpowiedź
User
swędzenie
Co by nie mówić, ale zasięg MUX-8 jest rzeczywiście nędzny w porównaniu z pozostałymi MUX-ami. Inne pasmo, inna polaryzacja, dużo słabsze moce nadajników. Wiele osób nie radzi sobie z odbiorem i to jest fakt niezaprzeczalny.
64 14
odpowiedź