SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora rozczarowana zasięgiem technicznym MUX-8. „Przeniesienie Metra na inny multipleks jednym z rozwiązań”

Prezes Grupy Agora Bartosz Hojka wyraził rozczarowanie zasięgiem ósmego multipleksu telewizji cyfrowej, na którym nadaje kanał Metro. - Mamy do czynienia z bardzo poważnym problemem dotyczącym dystrybucji sygnału, co przekłada się na wyniki wszystkich kanałów na tym multipleksie - powiedział Hojka.

Metro jest jednym z czterech kanałów telewizji naziemnej, które otrzymały częstotliwość na ósmym multipleksie. Emitel w połowie lipca poinformował o zakończeniu wdrożenia mulipleksu, którego zasięg - według operatora - wynosi obecnie 97 proc. populacji naszego kraju.

Podczas konferencji podsumowującej wyniki finansowe Grupy Agora w II kwartale tego roku, prezes spółki Bartosz Hojka odniósł się do sytuacji w segmencie telewizyjnym, w tym do obecności kanału Metro na MUX8.

- W przypadku telewizji Metro - jesteśmy zadowoleni, że stacja jest liderem popularności na ósmym multipleksie. Jesteśmy natomiast bardzo rozczarowani zasięgiem technicznym tego multipleksu - wyjaśniał Bartosz Hojka. - Mamy do czynienia z bardzo poważnym problemem dotyczącym dystrybucji sygnału, co w oczywisty sposób przekłada się na wyniki wszystkich kanałów na tym multipleksie. Warto jednak podkreślić, że w ostatnich tygodniach wyniki wszystkich kanałów się poprawiają. Wierzymy, że z czasem dojdziemy do pełnego, faktycznego zasięgu - podkreślał.

Prezes Grupy Agora przypomniał, że cały czas prowadzone są rozmowy z Emitelem oraz regulatorami rynku w celu poprawy sytuacji. Dodał również, że jednym z rozwiązań mogłoby być przeniesienie Metra na inny multipleks.

- Oczywiście prowadzimy szereg rozmów z Emitelem i regulatorami rynku, które mają na celu poprawę tego stanu rzeczy. Rozwiązaniem mogłoby być przejście na inny multipleks, ale nie jest to projekt, który dałoby się zrealizować w ciągu tygodni czy nawet miesięcy - nawet gdyby była taka wola ze strony regulatorów - tłumaczył prezes Grupy Agora.

MUX-8 został uruchomiony oficjalnie w sierpniu 2016 roku. Jego wdrożenie Emitel rozłożył na trzy etapy. W chwili uruchamiania, MUX8 obejmował zasięgiem ok. 40 proc. populacji kraju. Kolejny etap wdrożenia rozpoczął się 25 października ubiegłego roku, kiedy uruchomiono 27 nadajników, a multipleks objął swoim zasięgiem ok. 70 proc. populacji.

Na MUX-8 znajdują się cztery kanały telewizji naziemnej - Metro (Agora), Nowa TV (ZPR Media), WP (Grupa Wirtualna Polska) oraz Zoom TV (Cable Television Networks & Partners).

W maju br. kanał Metro miał najwięcej udziałów w rynku spośród kanałów z ósmego multipleksu - na poziomie 0,2 proc. Nadawcą kanału Metro jest spółka Green Content, której 21,5 proc. akcji należy do Discovery.

Przychody spółki Agora w drugim kwartale tego roku wyniosły 282,7 mln zł, a zysk netto - 0,7 mln zł. W całym półroczu Agora miała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży (to 0,2 proc. mniej niż rok wcześniej) i 573,4 mln zł kosztów operacyjnych (po spadku o 1,6 proc. w skali roku). Strata netto firmy zmalała z 11,1 do 5,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agora rozczarowana zasięgiem technicznym MUX-8. „Przeniesienie Metra na inny multipleks jednym z rozwiązań”

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pankracy
Płochomu danciorowi jajca mieszajut.
odpowiedź
User
xxx
0,2%, poważna sprawa.
odpowiedź
User
rubby
Ten śmieszny facecik nadaje się do natychmiastowej dymisji. Chyba nikt kto ma dużo akcji Agory nie uważa inaczej. Koleś najpierw prze na multipleks, a teraz "wyraża niezadowolenie". To co, on nie wiedział gdzie pcha Agorę i jej pieniądze? I teraz mają mu kanał przenieść bo lebiody z Agory nie wiedziały jaki zasięg ma mux-8? Skrajna niekompetencja! Zarząd do dymisji. Już pomijam denność kanału Metro, stąd zerowa oglądalność, za telewizję wzięli się niedoświadczeni w tej materii ludzie, skandal dla inwestorów Agory!
odpowiedź