SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora rozwija sieć Helios i chce współpracować z Polsatem. 5 nowych kin do końca roku

Agora na koniec marca br. zanotowała wzrost sprzedaży biletów w sieci Helios. Do końca roku chce otworzyć pięć nowych kin, a w planach na 2017 rok spółka ma cztery obiekty. Z entuzjazmem przygląda się także inicjatywie Cyfrowa Strefa Twórców. - Agora i Grupa Polsat mają ogromne pole do współpracy w tej kwestii - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes spółki.

Article

W I kwartale br. sieć Helios zanotowała wzrost o 11,7 proc. w ilości sprzedanych biletów. Na koniec marca br. w kinach Helios sprzedano 3,2 mln biletów wobec 2,9 mln rok wcześniej. Wynik Heliosa to jedna piąta wszystkich biletów, które rozeszły się w kinach od stycznia do marca br. (15,3 mln).

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes Agory Bartosz Hojka zaznacza, że wyniki spółki na rynku kinowym są wprost uzależnione od repertuaru. Zwraca również uwagę, że sukces ostatnich kwartałów w tym obszarze był w dużym stopniu efektem popularności polskich produkcji filmowych, np. „Planety singli” czy „Pitbulla. Nowych porządków”.

W ubiegłym tygodniu Grupa Polsat zaprezentowała przeznaczony dla scenarzystów i producentów program Cyfrowa Strefa Twórców. Grupa zamierza inwestować w dobre polskie projekty o wysokim potencjale komercyjnym. Nie chce jednak zajmować się ich produkcją - za każdym razem Polsat będzie współpracować z podmiotami zewnętrznymi.

Bartosz Hojka pozytywnie ocenia założenia programu CST i przyjmuje inicjatywę Grupy Polsat z entuzjazmem. - Uważamy, że jeszcze bardziej zwiększa ona atrakcyjność rynku kinowego, a Agora jako udziałowiec Heliosa, jednego z trzech największych operatorów kin w Polsce, może tylko na tym skorzystać - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka.

- Polski rynek filmowy bardzo intensywnie się rozwija, jest dużo projektów, a Cyfrowa Strefa Twórców oznacza dla nas, że będzie ich jeszcze więcej. Grupa Polsat podkreśla, że koncentruje się na inwestowaniu w projekty o dużym potencjale komercyjnym i frekwencyjnym. Zwiększanie frekwencji w polskich kinach sprzyja rozwojowi sieci Helios - wyjaśnia prezes Agory.

Jednocześnie Hojka wskazuje, że Agora - jako podmiot już obecny na rynku kinowym - może być dla Grupy Polsat odpowiednim partnerem do współpracy.


Kino Helios CHR Sukcesja Łódz

- Kolejny podmiot, który chce inwestować w polską produkcję, jest potencjalnym koproducentem dla projektów realizowanych z inicjatywy Agory. Ale możliwe, że Grupa Polsat uzna też nas za partnera i koproducenta dla projektów, które sama będzie realizować. Agora i Grupa Polsat mają ogromne pole do współpracy w tej kwestii - konkluduje Bartosz Hojka.

Agora planuje uruchomienie kolejnych kin sieci Helios: pięć obiektów w 2016 roku (Gdańsk, Poznań, Przemyśl, Tomaszów Mazowiecki i Wołomin) oraz cztery obiekty w 2017 roku (Krosno, Stalowa Wola, Katowice i Warszawa).

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 288,5 mln zł wpływów i 5,6 mln zł straty netto.

Na koniec tego okresu zadłużenie kredytowe firmy wynosiło 90,1 mln zł, z czego 80 mln zł przypadało na kredyty bankowe i zobowiązania z tytułu leasingu finansowego spółki Helios. Jednocześnie Agora miała 97,7 mln zł wolnych środków, na co składało się 39,6 mln zł w gotówce i jej ekwiwalentach oraz 58,1 mln zł zainwestowane w krótkoterminowe papiery wartościowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora rozwija sieć Helios i chce współpracować z Polsatem. 5 nowych kin do końca roku

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
No w Katowicach by się przydało kino Helios bo w pobliżu Rudy Śląskiej nie ma a do Dąbrowy Górniczej jeździć nie będę....
odpowiedź
User
xxx
Polsacie, nie współpracuj z Agorą.
odpowiedź
User
sg
No w Katowicach by się przydało kino Helios bo w pobliżu Rudy Śląskiej nie ma a do Dąbrowy Górniczej jeździć nie będę....


A jaka różnica czy Helios, czy znajdujące się w centrum Multikino, Cinema City czy Planet Cinema?
odpowiedź
User
Marcin
Taka różnica że mając bilety ( a raz wygrałem) krócej by mi jechać do Katowic niż do Dąbrowy Górniczej. Ale po co ja Ci to piszę skoro wiesz lepiej.
odpowiedź
User
sg
Taka różnica że mając bilety ( a raz wygrałem) krócej by mi jechać do Katowic niż do Dąbrowy Górniczej. Ale po co ja Ci to piszę skoro wiesz lepiej.


Faktycznie skoro RAZ wygrałeś to muszę otworzyć co najmniej z tego powodu 10 sal :D
odpowiedź