SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora sprzedała działkę z nieczynną drukarnią w Pile wartą 14,5 mln zł

Zarząd Agory poinformował, że w czwartek spółka zawarła umowę przyrzeczoną sprzedaży działki w Pile, wraz z położoną na niej drukarnią. Spółka zamknęła ją w 2019 roku. Nieruchomość wyceniono na 14,5 mln zł.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweSiedziba Agory, fot. materiały prasowe

O zawarciu przedwstępnej umowy na sprzedaż nieruchomości spółka informowała na początku lutego br. Chodzi o prawo użytkowania wieczystego działki w Pile, przy ul. Krzywej 35, o obszarze 7,46 ha wraz z prawem własności znajdujących się na niej budynków.

W czwartek zarząd Agory poinformował, że zawarto już umowę. Decyzja o sprzedaży wynika z faktu, iż po restrukturyzacji działalności poligraficznej i wygaszeniu działalności pilskiej drukarni spółka już jej nie wykorzystuje. Sprzedaż nieruchomości nie wpłynie na wynik operacyjny Grupy Agora w 2021 r., gdyż cena jest co do zasady zgodna z jej wartością księgową. - Transakcja będzie widoczna w przepływach pieniężnych Grupy, a jej skutkiem będzie zmniejszenie wartości aktywów trwałych Grupy – napisano w komunikacie.

Jak podkreśla spółka, wartość pilskiej nieruchomości nie spełnia kryteriów istotności dla tego typu transakcji, jednakże zarząd Agory uznał, że ze względu na jednorazowy i pozaoperacyjny charakter transakcji, informacja o niej powinna zostać przekazana do publicznej wiadomości w formie raportu bieżącego. Negocjacje dotyczące sprzedaży nieruchomości prowadzono ponad miesiąc, a 23 grudnia ub.r. Agora podpisała z potencjalnym nabywcą niewiążący list intencyjny.

W połowie lutego Agora dokonała odpisu w wysokości 4,4 mln zł dotyczącego wartości nieruchomości w Pile. Równocześnie dokonała kilka innych odpisów i rezerw, m.in. 12,5 mln zł na zaległe opłaty na ZAPA i 4,2 mln zł na aktywa dwóch kin. W konsekwencji wynik netto grupy Agora za czwarty kwartał ub.r. zmaleje o ok. 15,7 mln zł, a jednostkowy wynik netto spółki - o ok. 0,9 mln zł.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. skonsolidowane przychody Agory z usług poligraficznych zmalały rok do roku o 39,2 proc. do 22,3 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedała działkę z nieczynną drukarnią w Pile wartą 14,5 mln zł

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lkjh
ostatnią bedzie działka na Czerskiej, cierpliwie czekamy
odpowiedź
User
zwolniony
Działka z nieczynną drukarnią do sprzedania także w Tychach - to także będzie kilkanaście mln zł, w sam raz na kolejne premie dla zarządu
odpowiedź
User
Seczi
Fotel Michnika kupię może być używany
odpowiedź