SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora sprzedała działkę z nieczynną drukarnią w Pile wartą 14,5 mln zł

Zarząd Agory poinformował, że w czwartek spółka zawarła umowę przyrzeczoną sprzedaży działki w Pile, wraz z położoną na niej drukarnią. Spółka zamknęła ją w 2019 roku. Nieruchomość wyceniono na 14,5 mln zł.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

O zawarciu przedwstępnej umowy na sprzedaż nieruchomości spółka informowała na początku lutego br. Chodzi o prawo użytkowania wieczystego działki w Pile, przy ul. Krzywej 35, o obszarze 7,46 ha wraz z prawem własności znajdujących się na niej budynków.

W czwartek zarząd Agory poinformował, że zawarto już umowę. Decyzja o sprzedaży wynika z faktu, iż po restrukturyzacji działalności poligraficznej i wygaszeniu działalności pilskiej drukarni spółka już jej nie wykorzystuje. Sprzedaż nieruchomości nie wpłynie na wynik operacyjny Grupy Agora w 2021 r., gdyż cena jest co do zasady zgodna z jej wartością księgową. - Transakcja będzie widoczna w przepływach pieniężnych Grupy, a jej skutkiem będzie zmniejszenie wartości aktywów trwałych Grupy – napisano w komunikacie.

Jak podkreśla spółka, wartość pilskiej nieruchomości nie spełnia kryteriów istotności dla tego typu transakcji, jednakże zarząd Agory uznał, że ze względu na jednorazowy i pozaoperacyjny charakter transakcji, informacja o niej powinna zostać przekazana do publicznej wiadomości w formie raportu bieżącego. Negocjacje dotyczące sprzedaży nieruchomości prowadzono ponad miesiąc, a 23 grudnia ub.r. Agora podpisała z potencjalnym nabywcą niewiążący list intencyjny.

W połowie lutego Agora dokonała odpisu w wysokości 4,4 mln zł dotyczącego wartości nieruchomości w Pile. Równocześnie dokonała kilka innych odpisów i rezerw, m.in. 12,5 mln zł na zaległe opłaty na ZAPA i 4,2 mln zł na aktywa dwóch kin. W konsekwencji wynik netto grupy Agora za czwarty kwartał ub.r. zmaleje o ok. 15,7 mln zł, a jednostkowy wynik netto spółki - o ok. 0,9 mln zł.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. skonsolidowane przychody Agory z usług poligraficznych zmalały rok do roku o 39,2 proc. do 22,3 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedała działkę z nieczynną drukarnią w Pile wartą 14,5 mln zł

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lkjh
ostatnią bedzie działka na Czerskiej, cierpliwie czekamy
odpowiedź
User
zwolniony
Działka z nieczynną drukarnią do sprzedania także w Tychach - to także będzie kilkanaście mln zł, w sam raz na kolejne premie dla zarządu
odpowiedź
User
Lolo
Chciałbym kupić te dzialke na Czerskiej. Kiedy będzie na sprzedaż ?
odpowiedź