SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora otwiera studio kreacji i produkcji filmowej Skylark Films

Agora otworzyła studio Skylark Films, które ma łączyć kompetencje agencji reklamowej oraz domu produkcyjnego. Kieruje nim Arthur Czernik. - Agora obecnie stawia na usługi premium i rozwój atrakcyjnej, nowoczesnej oferty reklamowej, a nowe studio kreacji i produkcji filmowej jak najbardziej wpisuje się w tę strategię - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Czernik.

Arthur Czernik, szef i producent wiodący Skylark Films Article

Studio od września tego roku oferuje obsługę w zakresie realizacji projektów filmowych - wysokobudżetowych produkcji reklamowych oraz oryginalnych serii dla stacji telewizyjnych. Oprócz tego, świadczy usługi konsultingowe w zakresie komunikacji marketingowej, strategii marki i tworzenia kreacji.

Skylark Films zatrudnia obecnie 13 osób oraz współpracuje z ekipami filmowymi i specjalistami ds. reklamy. Zespół tworzą reżyserowie dźwięku oraz fachowcy zajmujący się postprodukcją filmową specjaliści od motion design, VFX, 2D/3D graphics, color gradingu i montażu.

Do dyspozycji zespołu są profesjonalny sprzęt, niezależne studio dźwiękowe i studio nagrań. Jak informuje Agora w komunikacie, obecność Skylark Films w jej strukturach "dodatkowo umożliwia klientom studia skorzystanie z potencjału reklamowego marek i mediów z Grupy Agora".

Arthur Czernik szefem Skylark Films

Szefem Skylark Films oraz producentem wiodącym został Arthur Czernik. W ostatnich latach współpracował z Agorą i spółką Next Film przy realizacji pełnometrażowych filmów fabularnych. Jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracował z takimi twórcami, jak Krzysztof Zanussi, Jan Komasa, Filip Zylber, Kinga Dębska czy Jan Kidawa-Błoński.

Stanowisko dyrektora kreatywnego objął  natomiast Jacek Praszałek. Odpowiada za zarządzanie pracą zespołu kreatywnego, tworzenie konceptów kreatywnych oraz nadzór nad ich realizacją.W przeszłości pracował w agencjach Saatchi & Saatchi oraz DDB, tworzył kampanie dla Procter & Gamble, Toyoty, Carlsberga, ING Nationale Nederlanden, T-Mobile, Wedla czy Maspexu.

Agora stawia na usługi premium

- Agora obecnie stawia na usługi premium i rozwój atrakcyjnej, nowoczesnej oferty reklamowej, a nowe studio kreacji i produkcji filmowej jak najbardziej wpisuje się w tę strategię - wyjaśnia motywy uruchomienia Skylark Films Arthur Czernik.

- Skylark Films to nowa, niezależna marka premium skierowana do dużych zleceniodawców. Łączy kompetencje kreatywne agencji reklamowej i domu produkcyjnego – dzięki temu działamy bez pośredników i oferujemy atrakcyjne ceny. Dla naszych klientów możemy od podstaw opracować strategię, koncept, scenariusz kampanii, a następnie całość skutecznie wyprodukować - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Czernik.

- Ważnym aspektem, wyróżniającym nas na rynku, jest storytellingowe podejście do produkcji i kreacji. Łączymy nasze doświadczenie w pracy przy fabułach filmowych z doświadczeniem agencyjnym i reklamowym tak, by nasze produkcje miały wyjątkowy charakter i zaciekawiały widza – oryginalną historią czy bohaterem. Stawiamy na estetykę i jakość, łącząc świat produkcji komercyjnych ze światem sztuki filmowej. Nie zapominamy przy tym o potędze serwisów społecznościowych. Świadomie wykorzystujemy synergie mediów, by połączyć wszystkie kanały dotarcia do coraz bardziej wymagającego odbiorcy - tłumaczy szef Skylark Films.

Skylark Films za już za sobą pierwsze realizacje dla klientów, kolejne są w toku.

W pierwszym półroczu tego roku grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów sprzedażowych netto o 8,1 proc. do 536,3 mln zł oraz 9,9 mln zł zysku netto (wobec 5,4 mln zł straty rok wcześniej). Przychody z z usług reklamowych wzrosły o 1,8 proc , do 267 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora otwiera studio kreacji i produkcji filmowej Skylark Films

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Co tu komentować - usługi premium ;)
I Papa BURITO ;)
I prenumerate do tego - DZIĘKUJĘ nie przełknę;)!
Buhehehehe BUHEHEHE;)

Czekajcie na kosmitów - koledzy.... na pewno po was wróca;)
15 24
odpowiedź
User
Holly
Przecież nikt ci niczego nawet nie proponował. Zadziwiające, jak te PiSowskie trolliki są zawsze przekonane, że wszystko co robi druga strona ma na celu zyskać ich poklask buhahahaha ;-)

I Papa BURITO
I prenumerate do tego - DZIĘKUJĘ nie przełknę;)!
Buhehehehe BUHEHEHE;)

Czekajcie na kosmitów - koledzy.... na pewno po was wróca;)
20 14
odpowiedź
User
KR
To bardzo dobry ruch Agory. W dziale video Wyborcza pl oraz przede wszystkim Gazeta.pl jest dużo dobrych menadźerów, których rynek ceni. Powinni ich wziąć na czołowe stanowiska w tej nowej strukturze. Będzie sukces!
18 13
odpowiedź