SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora wydłużyła o rok termin wykorzystania 110 mln zł limitu kredytowego

Agora podpisała aneks do umowy kredytowej z DNB Bank Polska. W ramach porozumienia z odnawialnej części limitu kredytowego w wysokości 110 mln zł będzie mogła korzystać o rok dłużej. Ponadto do grona podmiotów zabezpieczających spłatę kredytu dołączyła powołana niedawno spółka Agora Finance.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasoweArticle

Umowa kredytowa z DNB Bank Polska została podpisana przez Agorę w maju ub.r. Spółka uzyskała do 25 mln zł kredytu nieodnawialnego na spłatę poprzedniego kredytu oraz do 110 mln zł nieodnawialnego limitu kredytowego, który może zostać wykorzystany m.in. na inwestycje i akwizycje.

We wrześniu ub.r. w ramach zabezpieczenia tego limitu kredytowego Agora ustanowiła hipotekę o wartości 202,5 mln zł na swojej głównej siedzibie w Warszawie.

W piątek firma poinformowała, że zawarła aneks do umowy kredytowej. Na jego mocy z limitu kredytowego w wysokości 110 mln zł będzie mogła korzystać przez rok dłużej, do 23 maja 2019 roku.

- Limit kredytowy oprocentowany jest stawką WIBOR dla jednomiesięcznych albo trzymiesięcznych depozytów w złotych powiększoną o marżę banku. W przypadku niespłacenia w terminie określonym w umowie części lub całości wierzytelności banku obciąży on spółkę odsetkami w wysokości stopy bazowej powiększonej o karne odsetki. Poza tym w aneksie nr 1 nie występują postanowienia dotyczące kar umownych - opisano w komunikacie giełdowym Agory.

Jednocześnie do podmiotów zabezpieczających spłatę limitu kredytowego (objętych umową tzw. cash poolingu) dołączyła spółka Agora Finanse. Została ona powołana z końcem lutego br., w ramach tworzenia przez Agorę grupy podatkowej mającej przynieść 5 mln zł rocznie oszczędności podatkowych.

Na koniec marca br. Agora miała 25,02 mln zł zadłużenie z tytułu wykorzystanego kredytu nieodnawialnego, a także 4,86 mln zł kredytu w rachunku bieżącym.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 7,6 proc. do 278 mln zł oraz 9,7 mln zł zysku netto (wobec 6,1 mln zł straty rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora wydłużyła o rok termin wykorzystania 110 mln zł limitu kredytowego

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Licza, ze PO wygra wybory w 2019 i pomoze w splacie? :-)
odpowiedź
User
Sehn
"Całe życie przy korycie. Egzystencja, by żreć. Rozpoczęte świniobicie, sądny dzień, sądna rzeź"
odpowiedź
User
NEON
mam nadzieję że padnie.
odpowiedź