SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora z nową radą nadzorczą, wypłaci 35,7 mln zł dywidendy

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Agory powołało na nową kadencję radę nadzorczą, w której nowymi członkami są Anna Kryńska-Godlewska i Andrzej Dobosz. Ponadto zdecydowało o wypłacie dywidendy w łącznej wysokości 35,7 mln zł.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Article

W nowym składzie rady nadzorczej Agory pozostali dotychczasowi przedstawiciele firmy Agora-Holding (do której należą wszystkie uprzywilejowane akcje imienne Agory): Wanda Rapaczynski, Dariusz Formela, Tomasz Sielicki i Andrzej Szlęzak.

Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, nowymi członkami rady zostali Anna Kryńska-Godlewska (wskazana przez fundusz MDIF Media Holdings, który na początku czerwca kupił 11,22 proc. akcji Agory, głównie od funduszy należących do Nationale Nederlanden PTE) oraz Andrzej Dobosz (z ramienia PTE PZU). Nowy skład rady został powołany na trzyletnią kadencję.

Podczas posiedzenia walne zgromadzenie akcjonariuszy Agory jednogłośnie przyjęło uchwałę o wypłacie dywidendy w wysokości 0,75 zł na akcję. Łączna kwota dywidendy wyniesie 35,7 mln zł, przeznaczone na nią zostanie 13,7 mln zł zysku netto z ub.r. oraz 22 mln zł z kapitału zapasowego.

Akcjonariusze przyjęli też sprawozdania finansowe Agory za ub.r. i udzielili absolutorium jej zarządowi, w którym zasiadają Bartosz Hojka (jest prezesem), Tomasz Jagiełło, Grzegorz Kossakowski i Robert Musiał.

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 288,5 mln zł przychodów i 5,6 mln zł straty netto. Na koniec tego okresu miała 90,1 mln zł zadłużenia kredytowego i 97,7 mln zł wolnych środków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora z nową radą nadzorczą, wypłaci 35,7 mln zł dywidendy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wiecko
Wiecie, że ten Andrzej Dobosz to filozof z "Rejsu":)
10 8
odpowiedź
User
światłowodem
Hmm...Jak ktoś wypłaca dywidendę z kapitału zapasowego, pomimo straty, to albo z optymizmem patrzy w przyszłość, albo akcjonariusze delikatnie się niecierpliwią...
14 9
odpowiedź