SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora zarabia więcej w internecie. Wyższe przychody i EBITDA, niższe koszty

W II kwartale i I półroczu br. pion internetowy Agory zanotował o kilka procent wyższe przychody i kilkanaście wyższe wpływy z reklam niż rok wcześniej. Natomiast koszty operacyjne spadły o kilka procent.

<!-- 0.5092s -->

Przychody internetowego segmentu Agory w II kwartale br. wyniosły 32 mln zł, a w I półroczu - 57,8 mln zł, co oznacza wzrost w skali roku o, odpowiednio, 8,5 i 4,3 proc. Te wzrosty nastąpiły głównie za sprawą wyższych przychodów z reklam - w pierwszych sześciu miesiącach br. o 14 proc., a od kwietnia do czerwca - o 18,7 proc. Za to wpływy ze sprzedaży reklam spadły w skali roku o około jedną czwartą. „Na spadek przychodów istotny wpływ miały niższe o 0,6 mln zł przychody ze sprzedaży łączonej oferty ogłoszeniowej w prasie i internecie oraz niższe wpływy ze sprzedaży ogłoszeń w serwisach rekrutacyjnych i nieruchomościowych” - informuje spółka w komunikacie dla inwestorów.

Dla porównania Grupa Onet w II kwartale br. zanotowała 69 mln zł przychodów, czyli o 4 proc. mniej niż przed rokiem (zobacz szczegóły).

Należąca do Agory spółka Trader.com (Polska) w II kwartale br. zanotowała przychody wynoszące 4,9 mln zł (10,9 proc. mniej niż rok wcześniej), a w I półroczu - 9,4 mln zł (9,6 proc. mniej niż przed rokiem). Od kwietnia do czerwca przychody spółki z działalności internetowej wyniosły 4,3 mln zł, a z działalności prasowej - 0,6 mln zł. Natomiast zysk operacyjny EBIT osiągnął wartość 1,6 mln zł, czyli o 38,5 proc. mniej niż przed rokiem.

Cały pion internetowy Agory zanotował w II kwartale i I półroczu br. duże wzrosty zysku na poziomie EBIT, EBITDA i EBITDA operacyjnej. Wszystkie te wskaźniki za oba okresy osiągnęły wartości kilku mln zł.

W II kwartale br. koszty operacyjne segmentu internetowego Agory zmniejszyły się o 2,4 proc. w skali roku, a w całym I półroczu - o 0,9 proc. O ok. 20 proc. spadły wydatki reklamowe (m.in. w wyniku graniczenia wydatków marketingowych w portalu Gazeta.pl), natomiast koszty wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników wzrosły o kilka procent. Na koniec I połowy br. w pionie internetowym firmy było zatrudnionych 4 więcej pracowników etatowych niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora zarabia więcej w internecie. Wyższe przychody i EBITDA, niższe koszty

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
baker hughes
Kredyt Biznes
dom Kredyty
Kredyty dla rolnictwa
Kredyty samochodowe

Napisz do nas

Bakersfinservices@9.cn

BAKERS HUGHES
BAKERS FINANCIAL SERVICE
© 2012, St. Johns Wood, LONDON, NW8 9SP, United

kingdom, Tel: +44 703 591 0939
8 8
odpowiedź