SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora zarobiła w internecie 9 proc. więcej niż rok wcześniej

Przychody Agory z segmentu internetowego w I kwartale bieżącego roku wyniosły 21,2 mln zł, czyli o 8,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Ponad 60 proc. tej sumy stanowią wpływy z reklam.

Agora zarobiła w internecie 9 proc. więcej niż rok wcześniej

Na 21,2 mln przychodów pionu internetowego Agory od stycznia do marca bieżącego roku składa się przede wszystkim 13,3 mln zł ze sprzedaży reklam oraz 5,6 mln zł z ogłoszeń w wortalach. 3,3 mln zł wpływów spółki pochodzi z działalności Trader.com – 0,7 mln zł z reklam, a 2,6 mln zł – z ogłoszeń w wortalach.

W minionym kwartale EBITDA operacyjna internetowego pionu Agory „wyszła na plus” w porównaniu z I kwartałem 2009 roku, osiągając wartość 1,8 mln zł (8,5 proc.). Jednocześnie spółka zmniejszyła o 1,8 proc. w skali rok do roku koszty operacyjne, ograniczając przede wszystkim o 18,6 proc. wydatki na reklamę i reprezentację.

Wyniki finansowe za I kwartał bieżącego roku podał również właśnie Onet.pl (więcej). Przychody spółki wyniosły 52 mln zł, co oznacza wzrost o 14 proc. w porównaniu z I kwartałem 2009 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora zarobiła w internecie 9 proc. więcej niż rok wcześniej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl