SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cztery osoby we władzach nowego związku zawodowego pracowników Agory

Bartosz Józefiak wszedł do nowo ukonstytuowanego zarządu Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Agorze. Poza nim zarząd tworzą jeszcze trzy inne osoby, które nie zdecydowały się na podanie nazwisk do publicznej wiadomość. Jak się dowiadujemy: z obawy przed konsekwencjami, jakie mógłby wyciągnąć względem nich pracodawca.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

Komisja Zakładowa OZZ jako drugi związek zawodowy w Agorze powstała w maju br. Związek liczy na razie kilkanaście osób, jego członkowie podkreślają, że wciąż można się do niego zgłaszać i zapisywać (roczna składka wynosi 60 zł). Od razu po zawiązaniu funkcję tymczasowego szefa objął Bartosz Józefiak. Zapowiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że w lipcu przeprowadzone zostaną wybory, które wyłonią stałe władze nowego związku.

W sobotę 18 lipca odbyło się walne zgromadzenie związku, na którym wybrano nowe władze, tym razem nie tymczasowe, a ukonstytuowane na pełną kadencję, obejmującą dwa lata. Do władz weszły cztery osoby, przewodniczącym został Bartosz Józefiak.

- Personaliów pozostałych trzech osób nie podajemy do publicznej wiadomości, ze względu na konsekwencje, jaki (obawiamy się) mógłby wyciągnąć względem nich pracodawca. One ujawnią się w momencie, gdy siądziemy do stołu rokowań z zarządem Agory, czyli prawdopodobnie we wrześniu - mówi Józefiak portalowi Wirtualnemedia.pl. Rozmowy - jak się dowiadujemy - miałyby dotyczyć m.in. podwyżek w Agorze.

Środowiskowa komisja dziennikarzy, której częścią jest komisja przy Agorze, powstała przy Inicjatywie Pracowniczej w maju 2018 roku. W jej skład wchodzą współpracownicy portali internetowych i gazet z całej Polski, w tym największych dzienników i tygodników. Od początku działalności walczyli m.in. o prawa współpracowników pism i portali, podniesienie wymiaru wierszówek, jasne i sprawiedliwe reguły nagradzania freelancerów.

Na koniec marca ub.r. stałe zatrudnienie w grupie kapitałowej Agora wynosiło 2 442 etaty, o 53 mniej niż kwartał wcześniej. W maju i kwietniu dalej zmalało, w związku z odejściem 26 pracowników Goldenline i zwolnieniami w pionie prasowym.

W pierwszym kwartale br. przychody grupy kapitałowej Agora zmalały o 6,1 proc. do 289,6 mln zł, strata netto wzrosła z 3,4 do 47,1 mln zł, a zysk EBITDA - z 37,9 do 44,6 mln zł. Wpływy z biletów do kin Helios zmalały o 19,8 proc.

Czytaj więcej: Wygraj 10 tys. dolarów

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cztery osoby we władzach nowego związku zawodowego pracowników Agory

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Asg
Obawiają się ujawnić ? W ostoji demokracji i praworządności ? To niemożliwe...
odpowiedź
User
auć
"Personaliów pozostałych trzech osób nie podajemy do publicznej wiadomości, ze względu na konsekwencje, jaki (obawiamy się) mógłby wyciągnąć względem nich pracodawca." - mogłaby się pojawić przemoc i mowa nienawiści...???
odpowiedź
User
XD
Maja tajny związek zawodowy? XD
odpowiedź