SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora zwolni aż 190 osób, 9,6 proc. swoich pracowników

Zarząd Agory podjął decyzję o zwiększeniu skali rozpoczęty półtora miesiąca zwolnień grupowych: ze 135 do 190 pracowników. Kierownictwo firmy będzie to konsultowało z radą pracowników i związkiem zawodowym.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Zwolnienia grupowe ruszyły w Agorze w połowie października, po tym jak kierownictwo spółki porozumiało się co do ich warunków ze związkiem zawodowym. Redukcje obejmują głównie zespół „Gazety Wyborczej”. Z firmy zostali zwolnieni lub sami odeszli w ostatnich tygodniach m.in. Iza Michalewicz, Wojciech Fusek, Maciej Kałkus, Wojciech Mazowiecki, Marek Wielgo, Piotr Skwirowski, Przemysław Zych i Tomasz Zieliński.

We wtorek spółka w komunikacie giełdowym podała, że zarząd zdecydował się zwiększyć skalę zwolnień do 190 pracowników, czyli 9,6 proc. osób zatrudnionych obecnie na etatach.

Zarząd poinformował, że „zwróci się do związku zawodowego działającego przy spółce i rady pracowników spółki o przystąpienie do konsultacji w powyższej sprawie oraz powiadomi właściwy urząd pracy o zamiarze zwiększenia liczby osób objętych zwolnieniami grupowymi w spółce".

W trzech kwartałach br. Agora zanotowała 858,1 mln zł wpływów ze sprzedaży i 24,9 mln zł straty netto.

W tym okresie średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 143 302 egz., o 9,66 proc. mniej niż rok wcześniej, a w październiku „GW” pierwszy raz pod względem sprzedaży została wyprzedzona przez „Super Express”.

W połowie października Agora zakończyła wydawanie bezpłatnego dziennika „Metrocafe.pl” (wcześniej ukazującego się jako „Metro”), podpisała też umowę o sprzedaży swojej łódzkiej siedziby za 9,7 mln zł.

W połowie października cena egzemplarzowa „Gazety Wyborczej” wzrosła z 2,90-3,50 zł do 2,99-4,49 zł, ponadto zmieniono dni ukazywania się niektórych dodatków. Jednocześnie nastąpiły roszady w kierownictwie dziennika i w nowej wersji uruchomiono jego serwis internetowy, w którym od połowy września emitowanych jest kilkanaście autorskich cykli wideo.

2 grudnia zaczął nadawanie należący do Agory kanał telewizyjny Metro, jest dostępny m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej i największych sieciach kablowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora zwolni aż 190 osób, 9,6 proc. swoich pracowników

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ala
Firma która cały czas zwalnia zatrudnia coraz słabszych pracowników. Co kumaty już dawno stamtąd odszedł.
odpowiedź
User
Radek
To już korkociąg....
odpowiedź
User
Jancio
Wg mnie chodzi o poprawę wyniku operacyjnego. Zysk netto musi być dodatni i musimy to wykazać w EBITDA. Musimy szukać szans optymalizacyjnych dla biznesu. Trzeba uciąć, byśmy mogli przetrwać czasy kryzysu.
odpowiedź
User
Mumin
A Jarosław tylko zaciera ręce..
odpowiedź
User
katarzyna
Jaka szkoda... Jacy oni niezaradni...
odpowiedź