SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Airbnb dostanie miliard dolarów dofinansowania. Pomoże pokonać kryzys koronawirusa

Airbnb, amerykańska platforma pośrednicząca w krótkoterminowym wynajmie mieszkań i domów otrzyma wsparcie w wysokości miliarda dolarów od funduszy Silver Lake oraz Sixth Street Partners. Pieniądze mają pomóc Airbnb w złagodzeniu kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa i zapewnić firmie dalszy rozwój.

Article

Jedną z branż która najszybciej i najmocniej odczuła szerzącą się pandemię koronawirusa jest światowa turystyka. Przy mocno ograniczonych możliwościach podróżowania straty zaczęły notować m.in. serwisy pośredniczące w krótkoterminowym wynajmie mieszkań i nieruchomości.

Miliard dolarów dla Airbnb

Jedną z platform dotkniętych w istotny sposób kryzysem spowodowanym pandemią jest Airbnb, a korzystający z niego właściciele nieruchomości na wynajem od kilku tygodni notują skokowy spadek nowych rezerwacji i anulowanie tych dokonanych wcześniej.

W związku z tą sytuacją kilka dni temu Airbnb poinformowało wszystkich swoich użytkowników wynajmujących miejsca noclegowe że przeznaczy łączną kwotę w wysokości 250 mln dol. w ramach rekompensaty za straty ponoszone przez właścicieli nieruchomości.

Teraz poinformowano że Airbnb w związku z kryzysem otrzyma wsparcie finansowe w wysokości miliarda dol. Taką kwotę zainwestują w platformę fundusze  Silver Lake oraz Sixth Street Partners.

Szczegółowe warunki dofinansowania Airbnb nie zostały ujawnione, jednak cytowane przez CNBC źródła podają nieoficjalnie, że wspomniani inwestorzy nie zażądali żadnych zmian w strukturach firmy.

W komunikacie przedstawiciele Silver Lake i Sixth Street Partners zaznaczyli, że zainwestowali w Airbnb, ponieważ mimo obecnego impasu spowodowanego pandemią firma prezentuje zdrowy model biznesowy, a branża w której działa w dalszej perspektywie znowu stanie się dochodowa.

26 mld dol. kapitalizacji, debiut giełdowy odłożony

Airbnb nie podało oficjalnie jaka jest rynkowa wartość firmy po ostatniej inwestycji ze strony Silver Lake i Sixth Street Partners. Według nieoficjalnych informacji na początku marca br. kapitalizacja Airbnb wynosiła 26 mld dol., co oznacza istotny spadek w porównaniu z 2017 r., gdy firma była wyceniana na 31 mld dol.

Utrata ruchu i przychodów spowodowana pandemią to nie jedyne konsekwencje jakie dotknęły Airbnb w związku z koronawirusem. Na marzec lub kwiecień 2020 r. serwis planował debiut na giełdzie, jednak z powodu obecnego kryzysu został zmuszony do odłożenia w czasie startu na parkiecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Airbnb dostanie miliard dolarów dofinansowania. Pomoże pokonać kryzys koronawirusa

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Shark
Czyli więcej dostaną, niż by zarobili gdyby nie było pandemii. Dziwne.
odpowiedź