SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Airbnb wspiera gospodarzy nieruchomości. 250 mln dolarów na pokrycie strat z powodu koronawirusa

Airbnb, amerykańska platforma pośrednicząca w wynajmie mieszkań na krótki termin postanowiła wesprzeć gospodarzy nieruchomości którzy korzystają z tego serwisu. Otrzymają oni łącznie 250 mln dolarów rekompensat związanych z anulowaniem rezerwacji spowodowanych koronawirusem. Poza tym utworzono fundusz który wypłaci 10 mln dolarów właścicielom domów znajdujących się w ciężkiej sytuacji.

Strona główna serwisu Airbnb, fot. screenArticle

Jedną z branż która najszybciej i najmocniej odczuła szerzącą się pandemię koronawirusa jest światowa turystyka. Przy mocno ograniczonych możliwościach podróżowania straty zaczęły notować m.in. serwisy pośredniczące w krótkoterminowym wynajmie mieszkań i nieruchomości.

250 mln dol. dla gospodarzy nieruchomości

Jedną z platform dotkniętych kryzysem związanym z pandemią jest Airbnb. Już wcześniej właściciele mieszkań i domów wynajmujący je w serwisie zaczęli zwracać opłaty za anulowanie rezerwacji dokonanych do 14 marca br.

Teraz Airbnb poinformowało wszystkich swoich użytkowników wynajmujących miejsca noclegowe że przeznaczy łączną kwotę w wysokości 250 mln dol. w ramach rekompensaty za straty ponoszone przez właścicieli nieruchomości.

Zgodnie z systemem wprowadzanym przez Airbnb właściciele nieruchomości będą otrzymywać zwrot 25 proc. kosztów anulowania rezerwacji w związku z koronawirusem. Ma to dotyczyć miejsc zarezerwowanych przez klientów w okresie od 14 marca do 31 maja br.

Airbnb informuje, że wspomniane wsparcie będą otrzymywali tylko ci gospodarze, którzy zwrócą swoim najemcom pieniądze za anulowanie przez nich rezerwacji. Serwis zaznacza przy tym, że w grę wciąż wchodzą inne formy rozliczeń z wynajmującymi polegające m.in. na przeniesieniu w czasie dokonanej już rezerwacji miejsca.

10 mln dol. na wsparcie w potrzebie

Airbnb przewiduje także inne formy pomocy dla gospodarzy nieruchomości. Serwis utworzył fundusz w wysokości 10 mln dol., z którego będą wypłacane pieniądze dla tych właścicieli mieszkań i domów którzy w dobie kryzysu napotkają trudności w bieżących opłatach, takich jak czynsz czy kredyt hipoteczny. Taki rodzaj wsparcia będzie jednak przysługiwał jedynie tym gospodarzom, którzy wynajmują swoje własne nieruchomości.

Utrata ruchu i przychodów spowodowana pandemią to nie jedyne konsekwencje jakie dotknęły Airbnb w związku z koronawirusem. Na marzec lub kwiecień 2020 r. serwis planował debiut na giełdzie, jednak z powodu obecnego kryzysu został zmuszony do odłożenia w czasie startu na parkiecie.

Dołącz do dyskusji: Airbnb wspiera gospodarzy nieruchomości. 250 mln dolarów na pokrycie strat z powodu koronawirusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl