SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcja społeczna PWN

"Potrzebna encyklopedia" ogólnopolska akcja społeczna Wydawnictwa Naukowego PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN poinformowało o organizowanej w sobotę, 22 maja br. ogólnopolskiej akcji społecznej "Potrzebna encyklopedia!", której celem jest zbiórka encyklopedii od osób prywatnych i przekazanie zebranych egzemplarzy instytucjom, których nie stać na aktywne wzbogacanie księgozbiorów.

"Ogólnopolska kampania dzielenia się wiedzą, to kolejna inicjatywa społeczna naszego wydawnictwa, które od lat wspiera instytucje i przedsięwzięcia mające na celu pomoc w edukacji. Pragniemy, by w naszą akcję zaangażowało się jak najwięcej ludzi. Udział w niej jest dobrowolny. Tylko dobra wola osób prywatnych i instytucji pozwoli nam osiągnąć założony cel - zebranie i przekazanie encyklopedii najbardziej potrzebującym placówkom: bibliotekom publicznym i szkolnym, domom dziecka, świetlicom, placówkom wychowawczym, domom kultury" - powiedziała Beata Lewandowska-Kaftan, dyrektor marketingu Wydawnictwa Naukowego PWN.

"W ramach akcji 'Potrzebna encyklopedia!' nasze Wydawnictwo przekaże 100 kompletów sześciotomowej Nowej encyklopedii powszechnej PWN i 10 kompletów najnowszego 'dziecka' PWN-u nowej, ośmiotomowej encyklopedii powszechnej" - dodała Lewandowska-Kaftan.

Aby akcja miała prawdziwie ogólnopolski charakter Wydawnictwo Naukowe PWN zaprosiło do włączenia się w nią Urzędy Miast z 49 dawnych województw. Do dnia wczorajszego odpowiedziało 21 urzędów, które na swoim terenie wytypowały 29 placówek, gotowych utworzyć punkty zbiórki encyklopedii. Książki będzie można przynosić tylko tego jednego dnia tj. w sobotę, 22 maja 2004 r. w godzinach 10.00 - 16.00. Specjalne punkty przyjęć encyklopedii utworzą także wszystkie księgarnie firmowe PWN na terenie całej Polski. W Warszawie dodatkowo będzie można przekazać encyklopedie na firmowym stoisku Wydawnictwa Naukowego PWN (nr 401) w Pałacu Kultury i Nauki podczas Międzynarodowych Targów Książki (19 - 23 maja br.)

O pomoc w identyfikacji wszystkich instytucji - bibliotek i szkół publicznych, domów dziecka i innych placówek wychowawczych - które nie mają środków na zakup potrzebnych pozycji książkowych PWN zwróciło się do Kuratoriów Oświaty i Wychowania. W ten sposób powstała lista 973 adresów placówek, wytypowanych przez 19 oddziałów kuratorium z całego kraju.

W zamian za przyniesiony egzemplarz encyklopedii darczyńca otrzyma specjalny certyfikat Wydawnictwa Naukowego PWN z podziękowaniem za udział w akcji, dodatkowo uprawniający okaziciela do zakupu najnowszego, ośmiotomowego wydania encyklopedii ze zniżką 10%.

"Gratuluję pomysłu i cieszę się, że Państwa Wydawnictwo podejmuje wspaniałą inicjatywę społeczną, dzięki której będzie można dotrzeć z wiedzą do wielu miejsc w kraju, pozbawionych podstawowego źródła informacji, jakim jest od dawna encyklopedia." - napisała Jolanta Kwaśniewska w liście popierającym akcje skierowanym na ręce Barbary Jóźwiak, Prezesa Wydawnictwa Naukowego PWN.

Honorowe patronaty nad akcją społeczną "Potrzebna encyklopedia!" objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu oraz Ministerstwo Kultury.

Patronami medialnymi są: Telewizja Polska Program 2, radiowa "Trójka", Gazeta Wyborcza i portal gazeta.pl.

Sponsorem akcji jest firma kurierska SIÓDEMKA, która w poszczególnych miastach dostarczy zebrane encyklopedie potrzebującym instytucjom.

Współorganizatorem i pomysłodawcą akcji jest warszawska agencja Public Relations Feedback/Hill and Knowlton.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcja społeczna PWN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl