SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcje wydawcy „Rzeczpospolitej” zmienią właściciela. Transakcja między spółkami Hajdarowicza

Kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza spółka KCI planuje dokupić 17,82 proc. akcji Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” od innej spółki biznesmena - Gremi International zarejestrowanego w Luksemburgu.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

Na mocy umowy przedwstępnej KCI ma kupić 318,9 tys. akcji Gremi Media stanowiących 17,82 proc. kapitału zakładowego i dających 13,52 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Właściwa umowa ma zostać podpisana do końca marca przyszłego roku.

- Umowa przedwstępna zawiera postanowienia umożliwiające obu stronom na odstąpienie od zawarcia umowy przyrzeczonej - zaznaczono w komunikacie giełdowym KCI.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na poczet transakcji KCI zapłaci Gremi International 19 mln zł zaliczki. - Cena sprzedaży uzależniona jest m.in. od terminu zawarcia umowy przyrzeczonej oraz kursu akcji Gremi Media. Pozostałe warunki umowy przedwstępnej nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów - dodano.

Gremi International to jeden z głównych akcjonariusz KCI, ma 29,62 proc. walorów spółki.

Od sierpnia br. KCI nie jest już największym inwestorem w Gremi Media - za 33,7 mln zł sprzedał holenderskiej spółce Pluralis, należącej do koncernu George’a Sorosa, walory stanowiące 13,43 proc. kapitału i 20,38 proc. głosów na walnym zgromadzeniu wydawcy. Z kolei Pluralis niedługo potem zbył te akcje węgierskiego koncernowi Central Group, którego twórca Zoltán Varga został powołany do rady nadzorczej Gremi Media.

Gremi Media w drugim kwartale br. zanotowała spadek skonsolidowanych przychodów o 2,4 proc. do 24,74 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 2,45 do 1,74 mln zł. Firma oprócz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” wydaje m.in. przejęty kilka lat temu katowicki „Sport” i miesięcznik „Uważam Rze Historia” oraz jest większościowym akcjonariuszem e-Kiosku.

W czwartek na koniec sesji giełdowej za akcję Gremi Media płacono 116 zł, co daje kapitalizację w wysokości 207,6 mln zł. Od początku stycznia br. kurs spółki zmalał o 18,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Akcje wydawcy „Rzeczpospolitej” zmienią właściciela. Transakcja między spółkami Hajdarowicza

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andy
Autor nie zrozumiał komunikatu i pomylił kto kupuje kto sprzedaje
odpowiedź
User
Karol
Co to za bełkot, KCI, Gremi, Kacji, co to kogo obchodzi
odpowiedź