SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jest akt oskarżenia przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi za zajścia pod kościołem Świętego Krzyża

OMZRiK poinformował, że - dzięki jego staraniom - do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście wpłynął akt oskarżenia przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi, liderowi Stowarzyszenia Rota Marszu Niepodległości. Chodzi o zajścia z października ub. roku, gdy m.in. Bąkiewicz miał ciągnąć zepchnąć ze schodów kościoła Świętego Krzyża Angelikę Domańską, aktywistę Zielonych.

Do zdarzeń doszło 20 października 2020 roku. Z relacji, przedstawionej wówczas przez Domańską w „Gazecie Wyborczej” wynika, że poszła na mszę celem manifestowania i próbowała w jej trakcie rozrzucać banknoty z hasłem „Nie daję na tacę”. W wyniku zamieszania skończyło się jednak na tym, że – z rozwiniętym transparentem Strajku Kobiet – stanęła pod ołtarzem w trakcie sprawowanej liturgii. „Rzuciła się na nas ta sama ciemnowłosa (kobieta) i jeszcze kilku mężczyzn. Krzyczałam: "Ten kościół jest mój!". Jednej z dziewczyn ktoś zamknął ręką usta, a mnie przewrócili na podłogę. Za nogi ciągnęli mnie od ołtarza aż do drzwi” – relacjonowała Domańska.

Następnie – po wyciągnięciu kobiety za drzwi – według jej relacji – Bąkiewicz z innymi osobami zwlekli ją ze schodów kościoła i popchnęli na chodnik. Skarga, jaką kobieta wniosła w lutym 2021 roku, a którą publikuje na swoim fanpage’u OMZRiK, zawiera trzy punkty: wleczenie przez kościół, zepchnięcie ze schodów, a wcześniej – siłowe sprowadzenie po tychże schodach.

Jest akt oskarżenia

Jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, dzięki staraniom czynionym przez jego aktywistów, do warszawskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi. - Mężczyzna oskarżony jest o naruszenie nietykalności bezbronnej kobiety Angeliki Domańskiej. Za popełnienie tych czynów Bąkiewicz stanie przed sądem w procesie karnym, oskarżony z artykułów 217 kk oraz 157 k. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności -czytamy w informacji zamieszczonej na Facebooku. - Podkreślamy: sprawa karna przeciwko oskarżonemu Bąkiewiczowi już trafiła do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia i została zarejestrowana pod sygnaturą X K 174/21 - pisze OMZRiK. .

 

Tuż po październikowych zajściach pod Kościołem Świętego Krzyża, Marsz Niepodległości utworzył zbiórkę na Zrzutka.pl – na zorganizowanie Straży Narodowej. Bezpośrednim impulsem do tego, jak można było przeczytać, były wydarzenia związane z marszami organizowanymi przez Strajk Kobiet.

Przeciwko zbiórce protestował ruch Akcja Demokracja, nawołując Zrzutkę do usunięcia zbiórki. Apele jednak pozostały bez echa – szefostwo portalu przedstawiło racje za utrzymaniem tej konkretnej akcji zbierania pieniędzy.  Ostatecznie sprawa trafiła do sądu - Zrzutka domagała się przeprosin i 25 tys. zł na WOŚP za to, że Akcja Demokracja sugerowała jej wspieranie faszyzmu. Jednakże lipcu br. wrocławski Sąd Rejonowy oddalił w całości powództwo portalu Zrzutka.pl.

Marsz Niepodległości stara się o dotację

W środę opisano, że Stowarzyszenie Rota Marszu Niepodległości pod wodzą Roberta Bąkiewicza wnioskuje o dofinansowanie z rządowego Funduszu Patriotycznego budowy Centrum Niepodległości w Warszawie. We wniosku są też informacje o planach rozwoju Mediów Narodowych. Komisja Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej i Funduszu Patriotycznego przyznała wnioskowi 198 na 200 możliwych punktów, co może oznaczać, że pieniądze zostaną przyznane. Chodzi o dofinansowanie w kwocie 3,9 mln zł.

We wniosku, do którego dotarła Wirtualna Polska, znalazły się informacje o planach na rozwój "kanału Media Narodowe". Stowarzyszenie Rota Marszu Niepodległości chce za państwowe pieniądze stworzyć stronę internetową, a także przygotowywać: spoty, wywiady, audiobooki o tematyce historycznej. Ponadto współpracownicy Bąkiewicza chcą analizować przekaz medialny pod kątem pod kątem zgodności z prawdą.

Dołącz do dyskusji: Jest akt oskarżenia przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi za zajścia pod kościołem Świętego Krzyża

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Za pieniądze Putina baluj...
odpowiedź
User
w
Tak powinien postąpić każdy.
odpowiedź
User
żęnada
bronili kościoła przed agresją czerw. onych i jeszcze akty oskarżenia mają? ojrokomuna to najgorsze zło świata
odpowiedź