SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aktualizacja oprogramowania dekoderów Polsat Box

Abonenci Polsat Box od 1 czerwca otrzymują nowe oprogramowanie na dekodery Polsat Box 4K z systemem kodowania Irdeto. Soft jest wdrażany na urządzenia najpopularniejszej platformy cyfrowej w Polsce stopniowo. Oznaczono go wersją 1.8.60.

Dekoder Polsat Box 4K Article

Firma ADB, która jest dostawcą oprogramowania dla dekoderów Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite poinformowała, że po jego zainstalowaniu ma zostać usprawniona obsługa HDMI CEC. Ponadto, łatwiejsze będzie dodawanie kanałów do listy ulubionych i korzystanie z niej. Nowy soft ma też zaowocować szybszym przełączaniem stacji telewizyjnych w przypadku instalacji satelitarnych z konwerterem Unicable II.

Poprzednia aktualizacja przyniosła aplikację Disney+ na dekoderach

Ostatnią aktualizację oprogramowania Polsat Box rozsyłał na dekodery w marcu br. Zawierała ona poprawki błędów. Ponadto dzięki nowemu softowi abonenci największej platformy cyfrowej w Polsce moga korzystać na dekoderze z aplikacji Disney+.

Poprzednią aktualizację oprogramowania dekoderów Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite platforma cyfrowa przeprowadziła w lutym. Po zmianach interfejs dekoderów 4K operatora został ujednolicony. Wprowadzono nowe menu główne. Choć pozostawiono w nim kafelki z logotypami poszczególnych kanałów, to usunięto grafiki trwających programów. Wyszukiwanie konkretnych treści czy stacji ma ułatwiać wyszukiwanie głosowe.

Aktualizacje także w Canal+

Tydzień temu platforma cyfrowa Canal+ rozpoczęła aktualizację oprogramowania dekoderów 4K DualBox+. Nowy soft poprawia stabilność działania urządzenia i pozwala zarządzać trybem HDR. Teraz może być on wyłączony, włączony cały czas lub uruchamiać się automatycznie.

Niedawno informowaliśmy, że abonenci Canal+ skarżą się na problemy z dekoderami 4K UltraBox+. Po przełączeniu kanału na ekranie ma pojawiać się „pikseloza”, a dźwięk i obraz zanikają. Problemy z dekoderami rozpoczęły się pod koniec stycznia, kiedy urządzenia otrzymały nowe oprogramowanie. Wprowadziło ono dodatkowe funkcje nagrywania programów i tworzenie list ulubionych kanałów. Po dwukrotnym naciśnięciu przycisku „OK” stało się możliwe uruchomienie danej produkcji od początku.

Usprawnieniom towarzyszyły jednak wady. Część klientów zaczęła narzekać na „pikselozę” na części ekranu, problemy z dźwiękiem i zanikanie obrazu. W przypadku dobrze ustawionej anteny satelitarnej, takowe sytuacje nie powinny występować. Pod koniec marca rozesłano kolejną aktualizację oprogramowania dla abonentów z dekoderami 4K UltraBox+ i 4K DualBox+, ale niektórzy abonenci nadal muszą mierzyć się z utrudnieniami. U innych, którzy ich nie mieli, zaczęły się pojawiać.

Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska zapewnił Wirtualnemedia.pl, że problem nie dotyczy dużej grupy abonentów. Przeprosił osoby dotknięte problemami technicznymi i zapowiedział aktualizację softu, która rozwiąże problem. Ma zostać rozesłana na dekodery najpóźniej w lipcu.

Dołącz do dyskusji: Aktualizacja oprogramowania dekoderów Polsat Box

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jerry
Podobno te dekodery 4K Polsatu nie mają dysku do nagrywania i nie można też podłączyć własnego, a więc nagrywanie czegokolwiek i funkcja timeshift nie wchodzą w grę. Jak można było coś takiego wypuścić na rynek? Masakra.
5 4
odpowiedź
User
Romand
Dekoder ma nawet miejsce do montażu dysku. Podejrzewam, że to sprawa oprogramowania.
1 4
odpowiedź
User
Wincenty
W moim przypadku aktualizacja zaczęła się 8-06 około godziny 11. Jest gdz 17/50 aktualizacja nadal trwa.
Do poprzedniej wersji dekoder aktualizował się DWIE DOBY. Co oni tam robią???
1 4
odpowiedź