SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Aktualności” TVP3 Rzeszów laureatem nagrody głównej 23. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP

Jury wyłoniło laureatów 23. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP. Grand Prix przyznano redakcji „Aktualności” TVP3 Rzeszów.

Article

Zespół „Aktualności” TVP3 Rzeszów otrzymał nagrodę główną w kategorii najlepszy program informacyjny. Wyróżnienia w tej samej kategorii przyznano „Obiektywowi” TVP3 Białystok oraz „Kronice” TVP3 Kraków.

W kategorii „Autor najlepszego newsa” nagrodę główną 23. PiK odebrał Mateusz Kopyłowicz z TVP3 Szczecin za materiał „Niedopełnienie obowiązków w ośrodku”. Drugą nagrodę dostała Małgorzata Półtorak z TVP3 Białystok za materiał „Wyjazd pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży”, a trzecią - Mateusz Burdziński z TVP3 Szczecin za materiał „Piesi-sprinterzy”.

Nagrody im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik za najlepszy reportaż nie przyznano, za to dwie równorzędne drugie nagrody dostały Inka Bogucka z TVP3 Kraków za reportaż „Piękne Anioły” i Dorota Kaczor z TVP3 Wrocław za reportaż „Jak stworzyć idealną matkę”. Trzecia nagroda powędrowała do Wojciecha Stobby z TVP3 Gdańsk za reportaż „Rowerem w kosmos”. Wyróżnione zostały Anna Świderska z TVP3 Opole za reportaż „Zawiły problem” i Wojciech Paczyński z TVP3 Poznań za reportaż „Tyle życia przede mną”.

W kategorii „Najlepszy program o tematyce regionalnej” pierwszą nagrodę otrzymał TVP3 Białystok za program „Pasja po babci” autorstwa Beaty Hyży-Czołpińskiej, drugą nagrodę przyznano TVP3 Katowice za program „Weekend z Potuchą”, którego autorem jest Łukasz Kowalski. Trzecia nagroda powędrowała do TVP3 Katowice za program „Na szlaku wydarzeń. Zakopane” autorstwa Marka Durmały. Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano TVP3 Łódź za program „Sim, sam, sum – włókienka” Waldemara Wiśniewskiego oraz TVP3 Kraków za program „Dziady Śmiguśne i Śmiguśnicy” Inki Boguckiej.

W kategorii „Osobowość telewizyjna” jury nie przyznało pierwszej nagrody, za to dwie równorzędne drugie nagrody otrzymali: Bogumił Radajewski z TVP3 Bydgoszcz oraz Izolda Czmok-Nowak z TVP3 Katowice.

Roman Wasiluk z TVP3 Białystok za zdjęcia do materiału „Dotyk spojrzenia” i Krzysztof Więckowski z TVP3 Białystok za zdjęcia do materiału „Pasja po babci” zostali wyróżnieni przez jury „Nagrodami specjalnymi za najlepsze zdjęcia”.

Prace oceniało jury w składzie: Jacek Kurski (przewodniczący), Piotr Lichota, Jacek Karnowski, Krzysztof Kuba Sufin, Rafał Ziemkiewicz, Piotr Semka, Michał Mońko, Marzena Paczuska, Marek Pyza, Wojciech Reszczyński, Marek Miller, Barbara Paciorkowska, Stanisław Zawiśliński, Małgorzata Kamińska-Bruszewska, Andrzej Tadeusz Kijowski, Bożena Targosz i Włodzimierz Strzemiński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Aktualności” TVP3 Rzeszów laureatem nagrody głównej 23. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl