SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alcatel i T-Mobile International podpisały umowę

Alcatel poinformował o podpisaniu umowy ramowej z firmą T-Mobile International na modernizację radiowej sieci dostępowej w Niemczech i jej standaryzację w Europie.

Umowa ta kontynuuje długotrwałą współpracę partnerską obu firm i reguluje warunki zakupu wszystkich ich wspólnych projektów w Europie. Określa ponadto wytyczne projektowe dotyczące jakości usług w sieciach komórkowych firmy T-Mobile w Europie.

Jednocześnie Alcatel poinformował o pozyskaniu w ramach tej umowy zlecenia na kompleksową modernizację sieci w Niemczech. Jeszcze w tym roku firma przystąpi do wymiany nawet tysiąca aktualnie zainstalowanych stacji bazowych GSM oraz sprzętu starszego typu innego producenta na swoje bardzo nowoczesne, wielostandardowe stacje Evolium®. Nowe stacje bazowe zostały opracowane w centrum technologicznym telefonii mobilnej firmy Alcatel w Stuttgarcie w Niemczech. Poprzez modernizację sieci Alcatel pomaga firmie T-Mobile doskonalić jakość jej sieci, obniżać koszty operacyjne i chronić inwestycje.

Ponadto, w ramach nowej umowy Alcatel zaimplementuje najnowsze usługi telefonii mobilnej w aktualnie eksploatowanych sieciach oraz zadba o regularne aktualizacje oprogramowania.

Alcatel dostarczy firmie T-Mobile najnowsze technologie sieciowe, które umożliwią jej standaryzację infrastruktury w Europie. Działania te przyczynią się do zmniejszenia kosztów operacyjnych i inwestycyjnych ponoszonych przez T-Mobile, a ponadto zwiększą zgodność funkcjonalną poszczególnych elementów sieciowych w całej Europie.

Umowa uprości również i zacieśni współpracę między lokalnymi oddziałami firmy Alcatel a centrami technologicznymi T-Mobile w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Austrii i Republice Czeskiej. Standaryzacja warunków zakupu, dostaw i płatności znacznie przyspieszy realizację administracyjnych procesów biznesowych między obiema firmami.

W wielostandardowej platformie Evolium® firma Alcatel zintegrowała wszystkie technologie komórkowe, od GSM/GPRS po EDGE, 3G/UMTS i HSDPA, uzyskując uniwersalny produkt gwarantujący bezproblemowe aktualizacje dotychczasowych sieci. Oferowaną przez Alcatel stację bazową Evolium® 3G UTRAN zaprojektowała i opracowała spółka Evolium SAS, będąca przedsięwzięciem joint venture firm Alcatel i Fujitsu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel i T-Mobile International podpisały umowę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl