SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alcatel-Lucent przejmuje ProgrammableWeb

Firma Alcatel-Lucent poinformowała, że przejęła ProgrammableWeb - popularne źródło interfejsów programowania (API) używanych przez programistów do tworzenia aplikacji internetowych, mobilnych oraz innych programów sieciowych obsługujących użytkowników indywidualnych i firmy. Warunki przejęcia nie zostały ujawnione.

Alcatel-Lucent przejmuje ProgrammableWeb

Internetowe interfejsy API umożliwiają programistom tworzenie nowych aplikacji z wykorzystaniem różnych treści i funkcji.

Przejęcie firmy ProgrammableWeb przez Alcatela-Lucenta ma zbliżyć do siebie operatorów, przedsiębiorstwa i programistów, co z kolei ma przyspieszyć opracowywanie niestandardowych aplikacji zarówno obecnie, jak i w nowym świecie szerokopasmowej komunikacji mobilnej LTE.

ProgrammableWeb będzie nadal działać jako oddzielna jednostka i utrzymywać repozytorium z przeszło 2 tys. internetowych interfejsów API, z których regularnie korzystają setki tysięcy programistów. Będzie też nadal funkcjonować jako źródło treści do opracowywania usług internetowych. Alcatel-Lucent zapewni natomiast wsparcie i zasoby umożliwiające promowanie dalszego stałego rozwoju ekosystemu interfejsów API i programistów oraz będzie ułatwiać operatorom uczestnictwo w tym ekosystemie.

Przejęcie otwiera Alcatelowi-Lucentowi nowy kanał partnerskiej współpracy ze społecznością programistów tworzących aplikacje internetowe. Firma zainicjowała tę współpracę uruchamiając usługę Open API i platformę programistyczną. Daje ono także Alcatelowi-Lucentowi dostęp do powszechnych wzorców użytkowania interfejsów API, co umożliwia tworzenie odpowiednich zestawów API do usługi Open API.

Świadczone przez ProgrammableWeb usługi monitorowania i udostępniania wersji próbnych interfejsów API oraz ich automatyczne aktualizowanie zostaną zintegrowane z platformą programistyczną Alcatela-Lucenta. Ponadto Alcatel-Lucent będzie mógł udostępniać społeczności programistów związanej z ProgrammableWeb swoje zasoby programistyczne, takie jak konsola ułatwiająca śledzenie przychodów z aplikacji.

"Patrząc na dowolną firmę czy instytucję, która wprowadza interfejs API, można łatwo zauważyć, że wspólną cechą tych API, które odnoszą największe sukcesy, jest tętniący życiem ekosystem programistów. Naszym celem jest zachowanie wyjątkowości i niezależności ProgrammableWeb jako repozytorium API i pomocy dla programistów oraz dodanie do tego wartościowych technologii i kontaktów z operatorami. Skorzystają na tym wszyscy" - powiedziała Laura Merling, wiceprezes ds. globalnej strategii współpracy z programistami w Alcatel-Lucent.

Przejęcie ProgrammableWeb ma także ułatwić realizację strategii Application Enablement Alcatela-Lucenta, która łączy sprawdzone funkcje oferowane przez operatorów z szybkością i innowacyjnością internetu, co daje użytkownikom szerszą gamę usług.

"Firma ProgrammableWeb zawsze stawiała programistów na pierwszym miejscu, dając im najbardziej aktualny i kompleksowy obraz wszystkiego, co wiąże się z interfejsami API. Dzięki połączeniu sił z Alcatelem-Lucentem misja ta zostanie wzmocniona i rozszerzona. Interfejsy API odgrywają coraz większą rolę w strategii dotyczącej oprogramowania we wszystkich dziedzinach, a ProgrammableWeb stanie się jeszcze lepszym, wszechstronniejszym i niezależnym ich źródłem" - powiedział John Musser, założyciel ProgrammableWeb, który teraz przechodzi do Alcatela-Lucenta, ale będzie nadal nadzorował funkcjonowanie repozytorium.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel-Lucent przejmuje ProgrammableWeb

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl