SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksander Stępkowski nowym rzecznikiem prasowym Sądu Najwyższego

Dr hab. Aleksander Stępkowski został powołany na stanowisko rzecznika prasowego Sądu Najwyższego. Mianowała go pierwsza prezes SN dr Małgorzata Manowska.

Aleksander StępkowskiArticle

Aleksander Stępkowski jest sędzią Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.

Był współtwórcą i pierwszym prezesem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. W latach 2015–2016 był wiceministrem Spraw Zagranicznych. Od 15 maja był p.o. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego (za Kamila Zaradkiewicza).

Jest profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikiem Katedry Socjologii Prawa. W 1997 roku ukończył studia prawnicze na WPiA UW, a w 2001 roku studia doktoranckie z dziedziny nauk prawnych. Był też stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, University of Manchester, University of Oxford oraz Katholieke Universiteit Leuven.

Poprzednim rzecznikiem Sądu Najwyższego był Michał Laskowski, który zrezygnował ze stanowiska w kwietniu 2020 roku, z końcem kadencji poprzedniej I prezes SN prof. Małgorzaty Gersdorf.

Dołącz do dyskusji: Aleksander Stępkowski nowym rzecznikiem prasowym Sądu Najwyższego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gino
Pisiory mordują nie tylko utwory (Trójka), ale SN też. Pan Zbyszek jest już jako ten pan na włościach. Polaku, nie masz już żadnej drogi obrony przed niesprawiedliwością pisowskiego państwa...
odpowiedź